کد خبر: 12694

احکام صادر شده از سوی دستگاه قضایی عربستان از سوء استفاده تشکیلات تروریستی القاعده از مدارک زنان بیوه و ایتام برای تحریک حس ترحم شهروندان و جمع آوری کمک های مالی پرده برداشت.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه العالم، براساس احکام صادر شده از سوی دستگاه قضایی عربستان، تشکیلات القاعده با هدف سوء استفاده از حس ترحم شهروندان این کشور، اقدام به سوء استفاده از مدارک زنان بیوه و ایتام کرده است. همچنین براساس این احکام یک فرد عربستانی که مسئول مالی حلقه های حفظ قرآن کریم در یکی از مساجد ریاض بوده است، برای منحرف کردن جوانان برای افکار شبه تکفیری تلاش می کرده است.


روزنامه سعودی "الوطن" تأکید کرد که دستگاه قضایی عربستان اخیرا یک گروه ۳۶ نفره را به اتهام اقدامات تروریستی محاکمه کرد که ۲۵ نفر از آنها به مجموع ۲۰۹ سال زندان محکم شدند و سرکرده این گروه به همراه دو تن از اعضای آن با ۲۰ سال زندان، سنگین ترین حکم این پرونده را دریافت کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، یکی از متهمان این پرونده به کشورش یمن بازگردانده شد و دو تن از آنها در سوریه کشته شده اند و چهار تن از آنها نیز در خارج از عربستان به سر می برند. همچنین دادگاه از صدور حکم غیابی علیه دو تن از اعضای این گروهک خودداری و این امر را به جلسه آینده محکوم کرد. همچنین قرار است قبل از برگزاری جلسه دادگاه، به متهمان درباره اهمیت حضور در این جلسه ابلاغ شود.

این گروه مرتبط با تشکیلات القاعده اقدام به جذب جوانان عربستانی برای ارسال آنها به مناطق درگیری در کشورهای افغانستان، عراق و یمن می نمود. همچنین بنا به اعلام مقامات ریاض، سرکرده این گروه با سران القاعده درباره ترور برخی از مسؤولان، علما و افسران عربستانی مذاکره کرده است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری