کد خبر: 12680

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه سردار آزمون همانند مهاجم پیشین تیم ملی هلند است، گفت: می‌توانستیم گل‌های بیشتری به قطر بزنیم.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی یک بر صفر ایران مقابل قطر صعود به مرحله یک چهارم نهایی شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: برد خیلی خوبی بود. بهترین فرصت‌ها دست ایران بود و استحقاق برد را داشتیم.


وی افزود: توانستیم از موقعیت‌مان استفاده کنیم و می‌توانستیم به گل دوم و گل‌های بعدی هم برسیم. کمی هم بعد از گلی که زدیم تحت فشار بودیم اما خوشبختانه توانستیم به پیروزی برسیم. این برد را هم به هوادارانی که در استرالیا ما را تشویق کردند و هم هوادارانی که ماه‌ها ما را حمایت کرده بودند تقدیم می‌کنیم که به موفقیت ما ایمان داشتند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که در دقایقی از بازی احساس می‌شد که تحت فشار است و دلیل این استرس و فشار چه بود، گفت: به هیچ‌وجه عصبانی نبودم و سعی می‌کردم تیمم را هدایت کنم و کار خودم را انجام دهم. در طول نیمه دوم دیدیم که ۷، ۸ ضدحمله و موقعیت دو به دو داشتیم. می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم اما وقتی از روی نیمکت می‌بینید که موقعیت‌ها از دست می‌رود عصبی می‌شوید.

کی‌روش با تأکید بر اینکه از پیروزی تیمش خوشحال است و عصبانی نیست، خاطرنشان کرد: نگرش من این است که اگر یک گل بزنیم خوشحالم اما اگر گل‌های دوم، سوم و چهارم را بزنیم خیلی خیلی بیشتر خوشحال می‌شوم.

وی درباره مصدومیتی که برای سردار آزمون به وجود آمد عنوان کرد: فردا این موضوع را پیگیری می‌کنیم و به صورت جدی پیگیر مصدومیت آزمون خواهیم بود. میزان مصدومیت او را نمی‌دانیم اما به نظر یک گرفتگی بوده است.

کی‌روش اظهار داشت: سردار آزمون آینده خوبی دارد و مانند نیستلروی است. گلی که او در این بازی به ثمر رساند در حد جهانی بود. سردار چرخش بسیار خوبی داشت و گل زیبایی را هم وارد دروازه قطر کرد. ما می‌دانستیم که می‌توانیم از فضای پشت مدافعان قطر استفاده کنیم و آزمون از این فرصت استفاده کرد.

وی در خصوص اینکه تیم ملی تا اینجا بازی‌های زیبایی انجام داده و برنامه او برای آینده چیست، گفت: نگرش ما ساده است و روی بازی‌ها تمرکز داریم. نمی‌توانید دو بازی را در یک بازی ببینید و ما بازی به بازی فکر می‌کنیم. از فردا با ریکاوری تمرینات‌مان را دنبال و سپس به بازی با امارات فکر خواهیم کرد اما اگر در این بازی گل‌های بیشتری می‌زدیم برای بازی بعدی کار راحت‌تری داشتیم.

در پایان کنفرانس خبرنگار بی‌بی‌سی از کی‌روش پرسید آیا اکنون وقت این نرسیده که هواداران خانم ایرانی همانند استرالیا در ایران هم به ورزشگاه‌ها بیایند، گفت: با تمام احترامی که برای شما قائلم اما نمی‌توانم به این سؤال پاسخ بدهم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری