کد خبر: 12676

نماینده تهران در مجلس گفت: معاونت مطبوعاتی و اکثر اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات مشکل‌شان فقط سیاسی نیست، بلکه فهم اعتقادی آنها هم مسئله دارد و آنقدر سیاست در اطراف این افراد تنیده شده که نمی‌فهمند به اعتقادات‌شان توهین می‌شود.

به گزارش قم خبر، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اکتفای معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به دادن تنها یک تذکر به روزنامه «مردم‌امروز» در پی انتشار تیتر «من شارلی هستم»، اظهار داشت: رفتار تبعیض‌آمیز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تنها به این یک مورد ختم نمی‌شود و پیش از این نیز وقتی روزنامه بهار در شب عید غدیر به امیرالمؤمنین (ع) توهین کرده بود، هیأت نظارت بر مطبوعات فقط به یک تذکر اکتفا کرد.


وی افزود: در مورد موضوع اسیدپاشی اصفهان تا همین الآن رسانه‌ها، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌هایی که به صورت نظام جمهوری اسلامی با اخبار کذب و دروغی که منتشر کردند، اسید پاشیدند، به آنان حتی یک تذکر هم داده نشد که یکی از این رسانه‌ها سایت «خبرآنلاین» متعلق به حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد است.

نماینده تهران در مجلس بر همین اساس یادآور شد: سایت «خبرآنلاین» اخیراً در گزارشی به سپاه و بسیج توهین کرد اما معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه و حتی هیأت نظارت بر مطبوعات که البته اکثر اعضایشان دولتی است، به یک تذکر اکتفا کردند، ولی متأسفانه به رسانه‌های دیگر به دلیل انتقاد و بیان برخی واقعیت‌ها، تذکر می‌دهند و آنها را به دادگاه ارجاع می‌دهند.

وی تصریح کرد: در آخرین مورد به هفته‌نامه ۹ دی به دلیل انتشار مطلب انتقادی نسبت به آقای هاشمی‌رفسنجانی تذکر داده شد، همچنین وطن امروز را به بهانه عدم رعایت مصوبات شورایعالی امنیت ملی در مورد عربستان به دادگاه فرستادند، در حالی که مصوبه‌ای در این زمینه حتی برای بنده که مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی هستم، ارسال نشده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تأکید کرد: از آن طرف همه عالم و آدم می‌دانند که حصر سران فتنه مصوبه شورایعالی امنیت ملی است ولی در اکثر روزنامه‌های اصلاح‌طلب موضوع حصر زیر سؤال می‌رود، اما معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد یا هیأت نظارت بر مطبوعات در حالی که می‌بینند این مصوبه مهم شورایعالی امنیت ملی مورد خدشه قرار می‌گیرد به عوامل آن حتی یک تذکر هم نمی‌دهند.

وی همچنین متذکر شد: وقتی رسانه‌ای می‌آید (در حالی که سابقه توهین به مقدسات را دارد) مبلغ رسانه توهین‌کننده فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) می‌شود و تیتری می‌زند که آنها آن تیتر را تبلیغ و ترویج می‌کنند، دادن تنها یک تذکر به این روزنامه دیگر نشان‌دهنده آن است که اساساً معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و اکثر اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات مشکل‌شان فقط سیاسی نیست، بلکه فهم اعتقادی آنها هم مسئله دارد و آنقدر سیاست در اطراف این افراد تنیده شده که حتی نمی‌فهمند به اعتقادات‌شان هم توهین می‌شود.

نماینده تهران در مجلس در عین حال یادآور شد: علیرغم آنکه ما به دلیل تلاش‌هایی که خود وزارت ارشاد انجام داده بود، موضوع استیضاح آقی جنتی وزیر ارشاد را فعلاً مسکوت گذاشته بودیم، اما با شرایطی که امروز پیش آمده به نظر می‌رسد، موضوع استیضاح وزیر ارشاد مهمترین اقدامی باشد که مجلس می‌تواند انجام دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای جنتی هیچ تسلطی بر وزارت ارشاد ندارد و اینگونه اتفاقات در وزارت ارشاد به صورت متعدد در حال رخ دادن است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری