یک نشریه آمریکایی با تحلیل مراسم تشییع پیکر سردار شهید سپاه پاسداران، ۳ پیام را از این مراسم باشکوه برداشت کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فرهنگ نیوز، نشریه آمریکایی «ترامپیت» چندی قبل طی گزارشی تحلیلی تحت عنوان «پیام‌های ایران متعاقب مرگ (شهادت) ژنرال خود در عراق» ابتدا به مراسم تشیع جنازه «حمید تقوی» سردار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران پرداخته و نوشت: ایران با تدارک با شکوه و تشییع پیکر حمید تقوی ۳ پیام ظریف و دقیق درباره گذشته، حال و آینده حضور خود در عراق ارسال کرده است.


بر اساس این گزارش، پیام اول حضور گسترده ایران در عراق است. این کشور با تشییع جنازه با شکوه حمید تقوی نشان داد که سردار سپاهش جزو افرادی بود که «علیه دشمنان اسلام در عراق» جنگید.

این در حالی است که در جریان این مراسم سردار «قاسم سلیمانی» دیگر فرمانده ارشد ایرانی که اعتبار زیادی را بابت حضور در عراق و نجات این کشور کسب کرده است نیز در این مراسم حضور داشت.

دومین پیام ایران این بود که این کشور حق حضور در عراق را دارد. سردار تقوی در عراق مبادرت به آموزش شیعیان مبارز و نیروهای ارتش این کشور در نبرد علیه داعش در سامرا کرد که مرقد ۲ امام شیعه در آن واقع است و ایران بارها اعلام کرده که حرم‌های مطهر «خط قرمز» است که نباید از آن عبور شود. از این گذشته سامرا در ۸۰ مایلی بغداد پایتخت عراق قرار دارد.

از سوی دیگر «خالد عبیدی» وزیر دفاع عراق نیز خاطر نشان ساخته بود که این کشور نیاز به مشارکت و کمک ایران دارد.

به نوشته نشریه ترامپیت پیام سوم ایران این است که این کشور در آینده عراق نیز حضوری گسترده خواهد داشت. سرداران ایرانی با فدا کردن جان خویش در عراق مانع از ریخته شدن خون ایرانیان در داخل کشور خود به دست داعش خواهند شد.

به گزارش این منبع خبری، یک مشاور ارشد منطقه‌ای در این‌باره گفت: «مطمئنا داعش شکست خواهد خورد اما نکته مشکل‌ساز بعدی حضور انبوه نظامیان میدان دیده‌ای خواهد بود که تحت تاثیر ایران هستند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری