کد خبر: 12588

به فاصله چند روز از حملات تروریستی در پاریس پایتخت فرانسه که به کشته شدن 12 تن منجر شد، انفجاری تروریستی انتحاری در طرابلس لبنان 11 کشته و بیش از 50 زخمی برجای گذاشت و عامل ارتکاب هردو جنایت تروریستی، اندیشه سیاه تکفیری شاید با اسم های مختلف بود.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، گویی برخورد و نگاه دوگانه باید همه جا حاکم باشد،اگر تروریسم به قلب اروپا می رسد باید همه کره زمین با قربانیان آن اعلام همبستگی کنند اما اگر هر روز در کشورهایی مانند فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن تروریست های صهیونیستی و تکفیری دست به قتل عام می زنند این یک امر بدیهی و طبیعی است و حداکثر با صدور بیانیه آن را محکوم می کنند.

« ایلی فرزلی» نویسنده لبنانی در مقاله ای که درشماره روز دوشنبه روزنامه لبنانی السفیر منتشر شد، نوشت: امروز هیچکس در ضرورت نابودی تروریسم تکفیری وخشکاندن منابع تغذیه آن درفرانسه و لبنان و سوریه و ... شک ندارد اما آیا در راهپیمایی پاریس این مطالبه جایی داشت؟

مصیبت بزرگ این بود که خالقان و پرورش دهندگان تروریسم تکفیری،تامین کنندگان مالی وتسلیحاتی وحامیان سیاسی و رسانه ای آن اعم از غربی و عربی و صهیونیستی درصفوفی دست در دست هم در صف اول راهپیمایی ضد تروریستی پاریس حرکت و در حقیقت قاتلان در تشییع جنازه هم شرکت کردند.

برخی مقامات کشورهای منطقه و از همه مضحک تر نخست وزیر کودک کش رژیم صهیونیستی برای رسیدن به پاریس و قرار گرفتن در صف های اول راهپیمایی ضد تروریستی با یکدیگر مسابقه دادند، گویا نقش های خود را در تامین مالی و تسلیحاتی همین تروریست هایی که شعار ضدیت با آنها را در خیابان های پایتخت فرانسه سردادند، فراموش کرده بودند اما ملت های منطقه هرگز فراموش نمی کنند.

حتی « نفتالی بینت» یک صهیونیست تروریست که بطور مستقیم درقتل عام ۱۲۰ کودک لبنانی در مرکز سازمان ملل متحد در شهرک قانا درجنوب لبنان دست داشته امروز مدعی مبارزه با تروریسم شده است و این فرصت را گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره به او تقدیم کردند.

برخی معتقدند، یکی از اهداف راهپیمایی میلیونی پاریس نجات مقامات سیاسی و امنیتی فرانسه از بازخواست بود در حالیکه فرانسه باید در رویارویی با تروریسم صادق باشد.

چه کسانی اجازه داده اند تا اندیشه تکفیری در مساجد اروپا شکل بگیرد و تقویت شود ، چه کسانی و با چه اهدافی از تروریسم تکفیری استفاده می کنند،آیا راهپیمایی پاریس به خشکاندن منابع فکری ، مالی ، تسلیحاتی و امنیتی تروریسم جهانی کمکی می کند؟

همزمان باپاریس دربیروت هم یک تجمع کوچک ضد تروریستی برگزار شد که «علی عواض عسیری» سفیرعربستان سعودی در بیروت از شرکت کنندگان و شاید ترتیب دهندگان آن بود.

«وائل ابوفاعور» وزیربهداشت لبنان تاکید کرد:راهپیمایی ضد تروریستی پاریس که « نتانیاهو » در پیشانی آن بود یک چیز کم داشت و آن فراخواندن « آریل شارون» از جهنم بود.

ابوفاعور در واکنش به راهپیمایی ضد تروریستی روز یکشنبه در پاریس پایتخت فرانسه با مشارکت نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود:لعنت برعدالتی که جنایتکاری همچون« بنیامین نتانیاهو» آن را رهبری کند.

«نبیه بری»رییس مجلس لبنان هم درباره شرکت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راهپیمایی پاریس گفت: راهپیمایی پاریس را فرصتی مناسب برای بازی خبیثانه خود دید و به پایتخت فرانسه رفت تا از خون فرانسوی ها هم برای تحریک علیه مسلمانان و عرب ها سوء استفاده کند.

روزنامه لبنانی السفیردر مقاله ای نوشت که راهپیمایی پاریس در حقیقت به جشنی برای صهیونیست ها تبدیل شده بود و تروریست های صهیونیست از جمله نتانیاهو و نفتالی بینت و « اویگدور لیبرمن» در آن شرکت کردند.

السفیر با بیان اینکه حضور این همه صهیونیست در راهپیمایی پاریس تصادفی نبود، تاکید کرد که بیشترین سود از جنایت گروه های تروریستی تکفیری در پاریس نصیب صهیونیست ها شد و تروریست های قاتل درمقام مبارزه با تروریسم خود را جا زدند.

اما این سوء استفاده آنقدر وقیحانه بود که خشم برخی فرانسوی ها و حتی برخی یهودی ها را برانگیخت و از جمله« یهود یساریون» به روزنامه صهیونیستی« یدیعوت آحرونوت» گفت: امور فرانسه چه ربطی به اسرائیلی ها دارد.

السفیر نوشت که تیم هایی از « موساد» و « شاباک» دستگاه های امنیتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی به بهانه مشارکت در تحقیقات جاری در خصوص حملات تروریستی فرانسه به پاریس آمده اند و تیم های حفاظتی اماکن مرتبط با رژیم صهیونیستی در این کشور تقویت شده است.

این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد که صهیونیست ها با سوء استفاده از حملات تروریستی پاریس، درصدد فراهم ساختن زمینه مهاجرت هزاران یهودی ساکن فرانسه به سرزمین های اشغالی فلسطین هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری