کد خبر: 12566

نائب رئیس دانشگاه دولتی دینی اندونزی:

نائب رئیس دانشگاه دولتی دینی اندونزی گفت: همه ما باید با تکیه به مشترکات و دوری از اختلافات، به همدیگر دست دوستی و برادری دهیم تا عقب ماندگی امت اسلامی و دنیای اسلام را جبران کنیم.

به گزارش قم خبر، به نقل از مرکز خبر حوزه، پروفسور دکتر احمد سیوان، نائب رئیس دانشگاه دولتی دینی اندونزی، در حاشیه بازدید از کتابخانه آیت الله العظمی مرعشی نجفی با اشاره به عظمت این کتابخه بزرگ جهان اسلام اظهار داشت: این نخستین باری است که من به این کتابخانه بزرگ و با عظمت آمده‌ام و در بدو ورود به این کتابخانه عظیم، واقعا احساس غرور کردم، خوشحالم که از نزدیک چنین ثروت و غنیمت بزرگ جهان اسلام را مشاهده کردم و آرزو دارم که دوباره بتوانم بیام و از نزدیک این کتابخانه عظیم را بازدید و استفاده کنم.

وی افزود: می‌خواستم درباره تاریخ اسلام و به ویژه مذهب شیعه مطالعاتی داشته باشم؛ چرا که من شخصا محب اهل بیت (ع) هستم و بنا دارم که در مورد این مذهب مهم و تاثیرگذار مطالعاتی داشته باشم.

احمد سیوان در پاسخ به این سوال که راهکار وی برای حفظ وحدت امت اسلام چیست؟ گفت: ما به مردم اندونزی ابلاغ خواهیم کرد که سنی و شیعه برادر هستند و هیچ کدام از این دو مذهب بزرگ اسلامی در اصول تفاوتی ندارند؛ چرا که همه مذاهب اسلامی معتقد به توحید، نبوت و معاد هستند و رو به سوی یک کعبه نماز می‌خوانند و اشتراکات فراوانی وجود دارد که مجالی به پرداختن به اختلافات و تفاوت‌ها نمی‌دهد.

نائب رئیس دانشگاه دولتی دینی اندونزی با اشاره به وظیفه بزرگان و علمای دینی امت اسلام در مقابله با تفکرات تکفیری و افراطی گفت: علما و اندیشمندان دنیای اسلام باید به هرنحوی جلوی تکفیر و اعتقادات افراطی را بگیرند و مردم کشورهای خود را آگاه سازند که دیگر مذاهب و افراد را تکفیر نکنند.

وی خاطر نشان کرد: همه ما باید با تکیه به مشترکات و دوری از اختلافات، به همدیگر دست دوستی و برادری دهیم تا عقب ماندگی امت اسلامی و دنیای اسلام را جبران کنیم و کشورهای اسلامی تحت ظلم کشورهای غربی را نجات دهیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری