کد خبر: 12564

اذعان رسانه های آمریکایی به غیرقابل اطمینان بودن واشنگتن؛

نیویورک تایمز در گزارشی ویژه در مورد مذاکرات هسته ای با ایران نوشته است: حق با مقام رهبری ایران است. و ایشان باید به آمریکا بی اعتماد باشند.‎ شک آیت الله خامنه ای " رهبر عالی ایران" بی اساس نیست. اوباما قدرت لغو تحریم‌ها را ندارد.

به گزارش قم خبر، این روزنامه آمریکایی در گزارش مبسوط خود تاکید کرد که راههای مختلفی برای حفظ توافق موقت هسته ای با ایران وجود دارد.


نیویورک تایمز همچنین در گزارش خود با عنوان «نجات برنامه هسته‌ای ایران» از مخالفان داخلی و جمهوری خواهان در کنگره نظیر منندز ،گراهام و باب کورکر بعنوان مخالفان توافق هسته ای جامع یاد کرد و نوشت که طرح های پیشنهادی این افراد برای تشدید رژیم تحریم ها علیه ایران را از جمله موانع توافق است.‎

این روزنامه آمریکایی با اشاره به مذاکرات آتی ایران و قدرتهای جهانی بر سر پرونده هسته ای ایران ، نوشت که حرف آخر را در توافق نهایی و هرگونه مسئله مهم ، آیت الله خامنه ای رهبر ایران می زند و ایشان به دلایل مختلف به آمریکا اعتماد ندارد و به نیات آن ها شک دارد.از جمله اینکه معلوم نیست که آمریکایی ها تحریم ها را لغو کنند.

این روزنامه آمریکایی تصریح کرد که حق با مقام رهبری ایران است. و ایشان باید به آمریکا بی اعتماد باشند.‎ شک آیت الله خامنه ای " رهبر عالی ایران" بی اساس نیست. زیرا اوباما قدرت لغو تمامی تحریم ها را ندارد و وی تنها می تواند برخی از تحریم ها را به طور موقت تعلیق کند اما مشکل اساسی و مهم در کنگره و سنا است .

نیویورک تایمز نوشت که اگر ایران به تعهدات خود عمل نکند و یا مذاکرات شکست بخورد شاید بتوان توجیهی برای تشدید تحریم ها علیه ایران پیدا کرد اما در حال حاضر که مذاکرات جریان دارد این تحریم های جدید می تواند روند مذاکرات را تضعیف نماید زیرا تشدید رژیم تحریم ها در حالتی که مذاکرات ادامه دارد باعث اختلاف درونی بین گروه پنج بعلاوه یک می شود و ایران را به سمت توسعه بیشتر فعالیت های هسته ای سوق می دهد.

به گزارش تسنیم،نیویورک تایمز در پایان نوشته است که توافق هسته ای با ایران به سود امنیت منطقه خواهد بود.‎

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری