کد خبر: 12544

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا می‌گوید ۳.۵ میلیون نفر از شهروندان که از خدمات دیتای نامحدود اپراتور مخابراتی AT&T استفاده می‌کنند عملا چنین خدماتی دریافت نکرده‌اند.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از آرس تکنیکا خبر داد، این اپراتور در حالی مدعی ارائه خدمات مذکور به کاربران است که عملا سرعت دسترسی به سرویس یاد شده را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد و کاری می‌کند که مشترکان نتوانند به شکل مطلوب از سرویس های نامحدود دیتا استفاده کنند.

AT&T تنها اپراتور تلفن همراه آمریکا نیست که چنین تخلفی مرتکب شده و پیش از این دیگر اپراتورهای این کشور هم به دلایل تخلفات مشابهی محکوم شده‌اند.

AT&T در مواردی مدعی شده بود این کار را در برخی نواحی خاص و برای حفظ کیفیت دسترسی به شبکه تلفن همراه خود صورت داده است. اما بررسی‌ها نشان می دهد AT&T چنین محدودیتی را در قبال همه کاربران خود اعمال کرده و در این زمینه کیفیت شبکه همراه دخیل نبوده است.

پایین آوردن شدید سرعت دسترسی به خدمات دیتای نامحدود توسط AT&T در عمل موجب شده تا کاربران در ماه بتوانند بین ۳ تا ۵ گیگابایت داده بر روی گوشی یا تبلت خود دانلود کنند. قرار است رسیدگی قضایی به این موضوع طی هفته های آینده صورت بگیرد.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری