کد خبر: 12542

وزیر دادگستری گفت: در خصوص فیلترینگ ۳ نرم‌افزار واتس‌آپ، لاین و تانگو هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه امضای توافقنامه استرداد محکومین با کشور ژاپن با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص فیلتر ۳ نرم‌افزار لاین، واتس‌آپ و تانگو گفت: مباحثی در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه مطرح شده اما هنوز تصمیمی برای فیلترینگ گرفته نشده است.


وی افزود: دولت قصد ایجاد محدودیت را ندارد اما به مسائل اخلاقی توجه می‌کند.

پورمحمدی درخصوص طرح تشکیلات جدید وزارت دادگستری گفت: این طرح به تصویب رسیده و ما در حال آماده کردن طرح تفصیلی آن هستیم.

وی تاکید کرد: به احتمال زیاد تا پایان امسال طرح تشکیلات جدید وزارت دادگستری را اجرایی می‌کنیم.

پورمحمدی در پاسخ به سوالی پیرامون لایجه جامع وکالت اظهارداشت: دولت لایحه خود را به مجلس فرستاده ضمن اینکه همه نظرات قوه قضاییه هم باید اعمال شود.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه لایحه جامع وکالت هم‌اکنون در هیات رئیسه مجمع مطرح است، گفت: در نهایت، مقام عالی تائید مجلس شورای اسلامی است.

پورمحمدی درخصوص آخرین وضعیت شناسایی اموال بابک زنجانی هم گفت: خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی در شناسایی اموال صورت گرفته هرچند کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه این پرونده عده‌ای زندانی دارد که برای چند نفر از آنها قرار مجرمیت صادر شده، گفت: مشکل ما بیشتر بحث اموال خارجی بابک زنجانی است و در مورد شناسایی اموال داخلی خیلی مشکلی وجود ندارد.

وزیر دادگستری در پایان درخصوص طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری گفت: این طرح به صحن مجلس آمد و مجلس نظر اصراری دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح استف ما به دنبال افزایش اختیارات نیستیم بلکه باید جایگاه وزارت دادگستری شفاف شود و اینکه مشخص شود چه تکلیفی بر عهده وزارت است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری