رضایی گفت: استکبار فتنه تکفیری‌ها را برای اسلام‌هراسی به‌ وجود آورده و من نگران این هستم که در انتخابات آینده اروپا و آمریکا افراطی‌ترین افراد بر سرکار بیایند و کشتار وسیعی به راه بیندازند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس،‌ محسن رضایی شامگاه جمعه در نهمین آیین بزرگداشت شهید احمد کاظمی و شهدای عرفه با بیان اینکه شهیدان عرفه معجزه انقلاب هستند، ادامه داد: من از نزدیک تک‌تک این‌ شهدا را می‌شناسم و می‌دانم جزء سرمایه‌های بزرگ معنوی هستند.

وی تاکید کرد: البته قصد نداریم از این‌ها قدیس بسازیم، اما قصد داریم بگوییم جوانان امروز هم می‌توانند به این شهیدان برسند.

رضایی افزود: این شهیدان یک کار کردند و آن هم این بود که راه انبیا را رفتند و سعی کردند اخلاق و رفتارشان مانند رسول خدا باشد، آنها با مبارزه با نفسشان راه صحیح را شناختند و تنها کافیست ما نیز این راه را بشناسیم و به آن عمل کنیم.

وی اضافه کرد: شهید احمد کاظمی یک جوان ناشناخته و گمنام نجف‌آبادی بود که زمانی که پیام امام (ره) را شنید به سوی جبهه‌ها راه افتاد و به فکر کمی امکانات هم نبود و همین جوان‌ها موفق شدند ۱۸۰ قبضه توپ را از دست عراقی‌ها خارج کنند و غرش همین توپ‌ها بود که خرمشهر را از دست عراقی‌ها خارج کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امشب سالگرد عملیات کربلای ۵ است که در آن به شهر بصره نزدیک شدیم و همین عملیات منجر به این شد که عراقی‌ها قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتند و گفتند ما مرز ایران را قبول داریم و در همین عملیات شهیدان کاظمی و شاهمرادی زحمات بسیاری کشیدند.

وی با بیان اینکه چند نوع فرمانده وجود دارد، افزود: یک فرمانده از روی درجه و مقام عمل می‌کند و یک نوع فرمانده نیز از طریق پاداش و دستمزد اما در جنگ تحمیلی هیچ‌کدام از اینها وجود نداشتند.

رضایی گفت: شهید کاظمی هیچ درجه‌ای نداشت اما چه اتفاقی رخ داد که همه فرمانبردار وی بودند این نوع سوم فرماندهی کردن از طریق نفوذ معنوی بود که شهید کاظمی از این شیوه استفاده می‌کرد.

وی تصریح کرد: خود این فرماندهان اگر در جنگ همراه سایرین نبودند عقب‌تر از آنها نیز نبودند و دیگر اینکه این فرماندهان دلسوزی بسیاری برای بچه‌های مردم داشتند و این انس با یکدیگر قیامت می‌کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مسئله سوم فرمان‌پذیری رزمنده‌ها این بود که فرمانده‌ها تا موضوعات و نقشه‌ها را پخته نمی‌کردند وارد عملیات نمی‌شدند و رزمنده‌ها متوجه می‌شدند که روی هر عملیاتی فکر شده و این موضوع اعتماد می‌آورد.

وی اضافه کرد: عامل چهارم در فرمان‌پذیری رزمنده‌ها سبک مدیریت تعاملی بود به گونه‌ای که فرماندهان هم مطلب یاد می‌دادند و هم از سایرین می‌آموختند و اگر در جنگ مشورت و یادگیری نبود امکان نداشت به این شیوه مدیریت شود.

رضایی ادامه داد: همان جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله تبدیل به ژنرال‌های استراتژیست جنگ شدند و موفق شدند یک شبه ره صد ساله را طی کنند و سؤال این است آیا این جوانان بازهم پدید می‌آیند.

وی با طرح این سؤال که چرا ما نباید از تجارب همان زمان استفاده کنیم، تاکید کرد: همین آقایان نهضت آزادی در دوران جنگ خجالت می‌کشیدند حرف بزنند، چراکه هم کارآمدی و هم معنویت کنار هم بود و این موارد چرا دوباره نباید شکل بگیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: راه نجات کشور ما از تحریم اقتصادی این است که روی ارزش‌های انقلاب بایستیم، چراکه موجب می‌شود بتوانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم و اگر از ارزش‌ها فاصله بگیریم به طور حتم آسیب‌پذیر می‌شویم.

وی با بیان اینکه ما با دو نوع تحریم مواجه شدیم، تصریح کرد: یکی از این تحریم‌ها در دولت گذشته بود و یکی در این دولت که با پایین آوردن قیمت نفت رخ داده است.

رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: استکبار فتنه تکفیری‌ها را برای اسلام‌هراسی به‌ وجود آورده و من نگران این هستم که در انتخابات آینده اروپا و آمریکا افراطی‌ترین افراد بر سرکار بیایند و کشتار وسیعی به راه بیندازند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر انرژی معنوی و فکری کشور ما باید آزاد شود و راه آن هم تنها ادامه دادن راه شهدا است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصفهان می‌تواند سالانه ۱۵ میلیارد دلار درآمد داشته باشد و شرط آن هم بازگشت به مسیر انقلاب است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری