کد خبر: 12455

یک وبگاه خبری آمریکایی در گزارشی با موضوع سامانه‌های پدافندی ایران، نوشته است که تهران علاوه بر این سامانه‌ها، تولید انبوه جنگنده‌های بومی و پهپادهای انتحاری را نیز آغاز کرده است.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، وبگاه آمریکایی «واشنگتن فری بیکن» روز چهارشنبه طی گزارشی در رابطه با اظهارات مطرح‌شده در رابطه با سامانه‌های پدافندی ایران، نوشته است که ایران علاوه بر این سامانه‌ها، شروع به تولید انبوه جنگنده‌های بومی، پهپادهای انتحاری و رادارگریز را کرده است.

این پایگاه خبری در این رابطه نوشت: «مقام‌های ایرانی از قابلیت سامانه دفاع موشکی ملی خود که "گنبد آهنین واقعی" نام گذاری شده، خبر می‌دهند.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «بنا بر اظهارات اخیر سران سیاسی و نظامی ایران، این کشور همچنین تولید انبوه جت‌های جنگنده ،پهپادهای انتحاری و آنچه "اولین پهپاد رادار گریز جهان" نامگذاری شده، را آغاز کرده است.»

به نوشته واشنگتن فری بیکن، ایران در ماه اوت سال گذشته خبر از عزم خود در ساخت سامانه موشکی شبیه به گنبد آهنین اسرائیل که مجهز به موشک‌های دفاع هوای برد متوسط و بلند است، داده بود.

این پایگاه نزدیک به محافظه‌کاران آمریکایی که رویکردهایی به شدت ضدایرانی دارد، در ادامه نوشته است که ایران همزمان با ادامه گفتگوهای هسته‌ای با غرب، به ساخت تجهیزات نظامی نیز مبادرت می‌نماید.

این منبع خبری در خاتمه گزارش خود نوشت: «به گفته فرمانده نظامی ایران، این کشور در آخرین رزمایش نظامی خود (رزمایش محمد رسول الله) ۳ پهپاد تهاجمی جدید را آزمایش کرد. گفته می‌شود این پهپادها همانند موشک‌های کروز عمل کرده و تا ۸ ساعت قابلیت پرواز دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری