کد خبر: 12446

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی طی ضیافتی در سفارت این رژیم در واشنگتن ضمن هشدار درباره واگذاری امتیاز به ایران در مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد که شکست مذاکرات هسته‌ای احتمالاً به وقوع جنگ منتهی می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ژنرال «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی طی یک ضیافت شام در سفارت اسرائیل در واشنگتن به کارکنان دفاعی، مقامات دولتی و کنگره آمریکا هشدار در نتیجه شکست مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) احتمالاً به وقوع جنگ منتهی خواهد شد.


روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گزارش کرد که گانتز به گروهی که شامل ژنرال «کالین پاول»، سناتور «لیندسی گراهام» و «ران درمر» سفیر اسرائیل در واشنگتن‌ می‌شد گفت: «هم‌اکنون وقت واگذاری امتیاز (به ایران) نیست. ایران در حال حاضر تحت فشار زیاد است».

وی با اینحال ادامه داد که رژیم صهیونیستی راه‌حل دیپلماتیک را پیشنهاد می‌کند اما شکست مذاکرات هسته‌ای از نقطه نظر استانداردهای تل‌آویو، این بحران یک دهه‌ای هسته‌ای را طولانی‌تر می‌کند و شکست مذاکرات «به جنگ منتهی خواهد شد».

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی تأکید کرد که تحریم‌هایی که تا بحال علیه ایران اعمال شده است، تغییرات سیاسی داخلی درون جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده است.

گانتزکه آخرین سفر خود را بعنوان رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح اسرائیل به واشنگتن صورت داده بود، در این سفر از همکاران خود در کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا به واسطه تعهد گسترده در قبال رژیم صهیونیستی تشکر کرد.

ژنرال «گادی ایزنکوت» به عنوان رئیس بعدی ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی منصوب شده است و قرار است در ماه فوریه جانشین «بنی گانتز» ‌شود.

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و شش کشور، در حالی در آذرماه در شهر ژنو سوئیس برگزار شد، که طرفین بر اساس توافق موقتی که سال گذشته، تحت عنوان برنامه اقدام مشترک، در همین شهر به دست آمده بود، باید تا روز سوم آذر به توافق نهایی دست می‌یافتند. با این وجود، پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا مذاکرات برای هفت ماه دیگر، تمدید شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری