کد خبر: 12374

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: با همکاری ۱۶ نهاد از جمله بانک مرکزی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروی انتظامی ۵ سناریو برای پول مجازی بیت‌کوئین آماده شده است.

به گزارش قم خبر؛ سعید مهدیون در گفت‌وگو با فارس از تدوین ۵ سناریو برای مقررات گذاری پول مجازی (بیت‌کوئین) خبر داد.


معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: پس از کارهای کارشناسی ۵ سناریو برای این منظور تدوین شده که یکی از آنها یا ترکیبی از آنها در شورای عالی فضای مجازی به تصویب خواهد رسید و سپس مقررات کلان و تقسیم کار تنظیم خواهد شد.

وی گفت: در این باره ۵ سناریو تحویل شده در دستور کار جلسه عالی کمیسیون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی قرار گرفته که پس از تصویب به شورای عالی مجازی ارسال خواهد شد.

وی اظهار داشت: پس از تصویب نهایی در شورا، قدم بعدی مقررات‌گذاری است.

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: البته اکنون نیز روی بر مبنای سناریویی که احتمال می‌دهیم تصویب می‌شود تدوین مقررات کلان در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد:‌در این باره ۱۶ دستگاه از جمله بانک مرکزی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروی انتظامی همکاری داشته‌اند.

مهدیون یادآور شد:‌ این مقررات درباره پول مجازی است که نماد آن بیت‌کوئین است که البته در این راه با پول‌های خیلی مجازی که بعدا در بازی‌ها درخواست می‌شود و رده بالایی ندارد کاری نداریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری