کد خبر: 12373

وزیر کشور عراق از تضعیف روحیه تکفیری‌های داعش و اقدام آنها به اعدام ۱۰۰ عضو خود تنها به دلیل مشکوک بودن به میزان وفاداری‌شان خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، وزارت کشور عراق از تضعیف روحیه شدید عناصر داعش به دلیل پیروزی‌های پیاپی ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی در مناطق مختلف خبر داد.


شبکه «العربیه» با انتشار این خبر نوشت: «محمد سالم الغبان» وزیر کشور عراق اعلام کرد که تکفیری‌های داعش وارد مرحله تضعیف روحیه شده‌اند و به همین دلیل نیز ۱۰۰ نفر از اعضای خود را به دلیل آنکه به آنها مظنون بودند اعدام کردند.

وزیر کشور عراق در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: پیروزی‌های پیاپی نیروهای امنیتی و قهرمانان بسیج مردمی نقش مهمی در شکست دشمن و تضعیف روحیه آنها داشته است به طوری که ۱۰۰ عنصر داعش تنها به دلیل مشکوک بودن به میزان وفاداری آنها به اصول این گروه تکفیری اعدام شدند.

وی در ادامه گفت که نیروهای امنیتی عراق با تمام تشکیلاتش سراسر عراق را از حضور تکفیری‌ها پاک می‌کند و عملیات آزادسازی صلاح‌الدین طی چند روز آینده تکمیل خواهد شد و پس از آن عملیات امنیتی بزرگ آزادی موصل آغاز می‌شود.

از جمعه شب گذشته، عملیات نظامی آزادسازی مناطق اشغالی در استان صلاح‌الدین وارد مرحله جدیدی شده است و در پی آن منطقه «سید غریب» آزاد شد و نیروهای امنیتی اکنون به طور مناطق شمال غربی این استان در حال پیشروی هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری