وزیر علوم با اشاره به وضعیت سرپرست دانشگاه تهران گفت: رئیس‌جمهور شخصاً درباره ریاست دانشگاه تهران نظر دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم؛ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با سازمان محیط زیست در جمع خبرنگاران درباره تکلیف وضعیت سرپرست دانشگاه تهران، اظهار داشت: این مسئله در حال طی کردن پروسه خود است، البته این دانشگاه هم‌اکنون مدیریت دارد و با سرپرست اداره می‌شود.


وی در پاسخ به سؤال دیگری که "آیا تصمیم دارید سرپرست دانشگاه تهران را تغییر دهید؟" گفت: باید پروسه آن طی شود و سپس به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود؛ آقای رئیس‌جمهور در این زمینه شخصاً نظر دارند.

وزیر علوم ادامه داد: هم‌اکنون ۳۴ دانشگاه و مؤسسه دانشگاهی کشور با سرپرست اداره می‌شود که از این تعداد برخی دوران سرپرستی‌شان تمام شده که ما شروع کردیم به ارسال اسامی آنها به شورای عالی انقلاب فرهنگی و در جلسه آینده شورا برخی از آنها تعیین تکلیف می‌شوند.

فرهادی در پاسخ به مطلب دیگری مبنی بر اینکه برخی افراد و سرپرستان دانشگاه‌ها مدت سرپرستی‌ آنها به اتمام رسیده است، گفت: در حال مذاکره هستیم و وضعیت آنها را بررسی می‌کنیم تا تکلیف‌شان مشخص شود.

وی درباره استعفای برخی از مسئولان سازمان امور دانشجویان، گفت: آنها در زمان دکتر نجفی استعفا داده بودند؛ باید ببینیم که چه صلاح دیده می‌شود.

وزیر علوم درباره گزینه‌های سرپرستی دانشگاه تهران، گفت: من چیزی در این باره نمی‌دانم، البته تأخیری در این خصوص نداریم؛ تعدادی از رؤسای دانشگاه‌ها را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرده‌ایم، اما جلسه شورا طی یک ماه گذشته به‌دلیل برخی از همزمانی‌ها برگزار نشد.

فرهادی ادامه داد: ۷ نفر را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کردیم و گزینه ریاست دانشگاه تهران نیز را ارسال خواهیم کرد.

برخی را نیز بیش از دو هفته است که به شورا فرستاده‌ایم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تصمیم جدیدش درباره بورسیه‌های سال‌های گذشته، گفت: کمیته‌ای برای بررسی اعتراض کسانی که به حکم اعتراض داشتند، تشکیل شده و اعضای جدیدی نیز به این کمیته اضافه شدند و به اعتراضات رسیدگی می‌کنند.

وزیر علوم در مورد بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها، گفت: به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم که حداقل ۱۵ درصد بودجه خود را به امر پژوهش اختصاص دهند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری