برخی اعضای تندرو ولی بدون سابقه محکومیت کیفری حزب مشارکت بنا دارند تحت عنوان نام دیگری(حزب اتحاد ملت ایران اسلامی) فعالیت تشکیلاتی خود را از سر بگیرند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، در حالی که همه نگاه‌ها در حوزه تشکیلاتی اصلاح‌طبان، این روزها معطوف "ندای ایرانیان" به عنوان تشکل نسل دوم اصلاح‌طبان معطوف شده است، اخبار موثق حاکی از آن است که برنامه اصلی عناصر افراطی اصلاح‌طلب برای سازماندهی تشکیلاتی در سراسر کشور،‌ ارتباط چندانی با این تشکل ندارد.


اصلاح‌طلبان که بنا به گزارش برخی منابع خبری به توصیه محمد خاتمی بنا دارند هرچه سریعتر با ترمیم تشکیلاتی خود، اقدامات هدفمندی را در راستای حضور پررنگ در انتخابات مجلس آینده طرح‌ریزی کنند، با توجه به انحلال دو حزب موثر خود به خاطر فتنه‌انگیزی در سال ۸۸(حزب مشارکت و سازمان مجاهدین)، تصمیم‌گرفته اند با بهره‌گیری از عناصر کم‌تر شناخته‌شده مرتبط با این احزاب، تشکل‌های جدیدی را راه‌اندازی کنند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، حزبی است که درخواست مجوز آن از مدت‌ها پیش به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در وزارت کشور ارسال شده و این کمیسیون مشغول بررسی صدور مجوز این حزب است و اخبار اولیه حاکی از آن است که احتمالاً مجوز اتحاد ملت ایران اسلامی به زودی صادر خواهد شد.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که اعضای موسس و اصلی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی،‌ دقیقاً همان عناصر افراطی و در عین حال در اصطلاح سیاسی "سفید" و بدون سابقه محکومیت قضایی و یا مرتبطین حزب مشارکت ایران اسلامی هستند. در ذیل به برخی از اعضای موسس این حزب و سابقه آنها به اختصار اشاره می‌شود:

۱- حیدر زندیه، عضو هیات موسس و عضو دفتر سیاسی حزب مشارکت و رئیس شاخه فرهنگیان این حزب

۲- ولی الله شجاع پوریان، عضو شورای شهر تهران و عضو سابق دفتر سیاسی حزب مشارکت

۳- مژگان اثباتی عضو شاخه زنان حزب مشارکت

۴- بهزور صحابه، عضو هیات موسس حزب مشارکت

۵- محمد آقایی تبریزی، عضو موسس و کمیته تشکیلات حزب مشارکت

۶- اروجعلی محمدی، رئیس شاخه اردبیل حزب مشارکت

۷- رضا نیک نداف، رئیس شاخه اصفهان حزب مشارکت

شنیده‌ها حاکی از آن است که در جلسه‌ای که چند تن از اعضای حزب منحله مشارکت از جمله محمدرضا خاتمی و علی شکوری‌راد با حجت‌الاسلام علوی، وزیر اطلاعات داشته‌اند،‌این مساله با وزیر در میان گذاشته شده است.

همچنین برخی اخبار حاکیست، اعضای سابق حزب منحله مشارکت موضوع را با رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، نیز مطرح کرده‌اند.

اعضای حزب مشارکت به رابطان خود در استان‌های کشور تاکید کرده‌اند که فعلاً هیچ فردی به حزب "ندای ایرانیان" در استانها ملحق نشود، چرا که در آینده نزدیک بدیل حزب مشارکت، یعنی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، مجوز گرفته و در کشور فعال خواهد شد و عناصر سابقاً فعال در حزب مشارکت در سطح استان ها می‌توانند با این حزب همکاری کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری