کد خبر: 12259

نخست وزیر رژیم صهیونیستی فلسطینیان را پس از امضای درخواست پیوستن به دادگاه جنایی تهدید کرد.

به گزارش قم خبربه نقل از تسنیم، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی فلسطینیان را پس از امضای درخواست پیوستن به دادگاه جنایی تهدید کرد.


وی در ادامه سخنانش با تروریستی توصیف کردن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس"، گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین، شریک حماس شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه سخنانش گفت: با تلاش جدید فلسطینیان برای تحمیل دیکته‌های دیگر علیه اسرائیل مقابله می‌کنیم همانطور که با اقدام آنها در شورای امنیت سازمان ملل مقابله کردیم.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز چهارشنبه (۱۰ دی) درخواست پیوستن فلسطین به دادگاه لاهه را امضا کرد.

"صائب عریقات" عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) پیش از این اعلام کرده بود که در صورت شکست تصویب قطعنامه پایان دادن به اشغالگری فلسطین در شورای امنیت سازمان ملل، تصمیمات جایگزین از جمله پیوستن به سازمان های بین المللی اتخاذ خواهد شد.

نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی پیش نویس قطعنامه فلسطین بامداد چهارشنبه، آغاز شد.

پیش نویس قطعنامه فلسطین در شورای امنیت با یک رای مخالف آمریکا و استرالیا، پنج رای ممتنع و هشت رای موافق تصویب نشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس روز چهارشنبه گذشته پیش نویس قطعنامه تازه ای را که با مشارکت کشور های عربی تنظیم شده از طریق نماینده دولت اردن برای طرح در شورای امنیت به اعضای این شورا ارائه کرد.

این قطعنامه عقد پیمان صلح میان دولت خودگردان فلسطینی و رژیم صهیونیستی تا پایان سال ۲۰۱۶ و خروج نیروهای اسرائیلی از کرانه غربی تا پایان سال ۲۰۱۷ را خواستار شده است.

در این پیش نویس قطعنامه بر تعیین سقف زمانی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و تشکیل دولت فلسطین تا پایان سال ۲۰۱۷ تاکید شده است.

این قطعنامه پس از بررسی، در میان ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته شده است و اگر حداقل ۹ رای موافق را به دست می آورد به تصویب می رسید.

دینا قعورا نماینده اردن در سازمان ملل متحد که پیش نویس قطعنامه را برای تصویب در اختیار اعضای شورای امنیت قرار داده بود گفت: «پیش‌نویس عربی ارائه شده یک تصمیم یک جانبه نبود.» وی تصریح کرد: «با وجود رای نیاوردن قطعنامه، به تلاش‌های خود برای حل و فصل تنش ادامه خواهیم داد.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری