کد خبر: 12209

هشدار نماینده روسیه، اشتباه ناتو در افغانستان، ربوده شدن ۳ کارمند در جنوب و زنده بودن «ملاعمر» بخشی از مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعته افغانستان را تشکیل می‎دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، نماینده روسیه در امور افغانستان نسبت به حضور گسترده شبه‏‎‏نظامیان طالبان در مرزهای شمالی افغانستان هشدار داد و گفت: شبه ‏نظامیان طالبان در مناطق شمالی افغانستان ۳ پایگاه نظامی دارند که قادر است افراد زیادی را آموزش دهند.


اشتباه ناتو در افغانستان

رئیس جمهور پیشین افغانستان ضمن استقبال از پایان مأموریت نظامی نیروهای خارجی در این کشور اعلام کرد: ۱۳ سال جنگ نظامیان خارجی در افغانستان علیه تروریسم یک اشتباه بود.

ربوده شدن ۳ کارمند درمانی در جنوب افغانستان

«دوست محمد نایاب»، سخنگوی سرپرست ولایت «ارزگان» در جنوب افغانستان روز گذشته در گفت‏‎وگو با خبرنگاران گفت: ۳ کارمند بهداشتی و درمانی توسط افراد مسلح ناشناس در منطقه «خاص» این ولایت ربوده شدند.

وی افزود: تا کنون هیچ فردی یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته و از کارمندان ربوده شده هم هیچ خبری در دست نیست.

عبدالله: فهرست نامزد وزرای من آماده است

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در دیدار با هیئت اداری مجلس نمایندگان اعلام کرد: فهرست نامزد وزرای مربوط به وی آماده است.

«ملاعمر» زنده است

سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان اعلام کرد: اگر ملاعمر زنده باشد در شهر کراچی پاکستان است که پاکستان به خاطر اهداف دراز مدت خود حضور ملاعمر در کراچی را پنهان می‎کند.

کشف ۹۲۸ کیلوگرم مواد مخدر در شرق افغانستان

وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی افغان یک محموله ۹۲۸ کیلوگرمی مواد مخدر را در ولایت «لوگر» در شرق این کشور کشف و ضبط کردند.

در اطلاعیه مذکور آمده است: نیروهای امنیتی افغان در این زمینه ۳ نفر را نیز دستگیر کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری