کد خبر: 12178

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با قم خبر گفت:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان با ترور و کودتا و تحمیل جنگ علیه کشور ما به آرزوهای خود نرسیدند نقشه‌های دیگری را در سر پروراندند و در ‌‌نهایت تصمیم گرفتند انقلاب مخملی و رنگی را در کشور ما اجرا کنند كه با وجود ولايت فقيه و بصيرت مردم نقشه هاي دشمنان نقش بر آب شد.

به گزارش قم خبر، آیت الله سید محمد واعظ موسوی بااشاره به علت هجمه‌های استکبار پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه ملت ایران، اظهار داشت: در این ۳۵ سال نظام اسلامی پس ازپیروزی انقلاب با پستی و بلندی‌های زیادی روبرو بوده است و از ابتدای انقلاب اسلامی دشمنان چون نظام اسلامی رامانع رسیدن به اهداف خود می‌دانند به کارشکنی با ما پرداختند.
 
وي بابيان اينكه امروز آثار انقلاب ما درهمه جای دنیا از آمریکا و آفریقا و آمریکای مرکزی و آسیا وجود دارد، افزود: دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی برنامه دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبري بااشاره به اينكه با تدبیر‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نقشه‌های استکبار نقش بر آب شده است، عنوان كرد: دشمنان با ترور و کودتا و تحمیل جنگ علیه کشور ما به آرزوهای خود نرسیدند نقشه‌های دیگری را در سر پروراندند و در ‌‌نهایت تصمیم گرفتند انقلاب مخملی و رنگی را در کشور ما اجرا کنند و از این راه به نتیجه برسند، که برای اجرای این انقلاب مخملی برنامه ریزی زیای را انجام داده بودند.
 

آيت الله موسوي به راه هاي ضربه زدن دشمن به كشور، اشاره كرد و گفت: راهکار دشمن برای ایجاد نفوذ در کشورما مسئله انتخابات  وبعضی از اختلافات قومی است و دشمن هرزمانی که احساس کند امکان نفوذ است علیه کشورو انقلاب ما فعالیت می‌کنند.
 
وي خاطرنشان كرد: دشمنان در سال ۷۸ و۸۸ دو هجمه عظیم را با همه ابزار‌های خود علیه ولایت فقیه و انقلاب اسلامی انجام دادند که به دلیل وجود ولایت فقیه و ولایت مداری و بصیرت مردم تیر دشمنان به سنگ خورد و به اهداف خویش دست پیدا نکردند.
عملكرد ملت ایران در برابر توطئه دشمنان
 
عضو مجلس خبرگان رهبري بااشاره به برخورد و عملكرد ملت ایران در برابر توطئه دشمنان، عنوان كرد: ملت ایران با پشتیبانی از ولایت فقیه هیچ فرصتی به دشمنان نمی‌دهد و مردم تیز بین و مسلمان و مدافع مظلومیت ایران با آموزه‌های دینی و قرآنی و پشتیبانی ولایت فقیه هرگز فرصتی به دشمنان انقلاب اسلامی نمی‌دهند و به دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌پردازند تا کشتی انقلاب اسلامی را به صاحب اصلی آنکه امام زمان (عج) برسانند.
 
آيت الله موسوي ریشه اصلی شکل گیری فتنه ۸۸ را در بيرون از مرزها دانست و گفت: افرادی که دانسته و ندانسته در این مسیر توسط دشمن به بازی گرفته شدند بازیگری بیش نبودند چون اصل فتنه در اتاق فکرمتعددی که توسط آمریکا و استکبار شکل می‌گیرد بود اما آن‌ها برای اجرای عملیات خویش از افرادی در داخل استفاده می‌ كردند، در واقع ستاد اصلی فتنه در جای دیگری بود و فتنه گران داخلی در صدد عملیاتی کردن طراحی‌های دشمنان خارجی بودند.
 
عامل اصلي فتنه 88 هواي نفس و حب دنيا و عدم بصيرت بود  
وي بابيان اينكه هوای نفس و حب دنیا و عدم بصیرت عامل اصلی فتنه ۸۸ است، تصريح كرد: علت اصلی نداشتن عنصر بصیرت و آگاهی و بی‌توجهی به سخنان مقام معظم رهبری و هوای نفسانی بود که در کنار آن رسیدن به پست و مقام آن‌ها را از مسیر الهی و اسلامی دور کرد و این افراد را به عنوان دست نشانده غرب معرفی کرد.
 
عضو مجلس خبرگان رهبري بابيان اينكه هیچ کسی از خطا و اشتباه مصون نیست، افزود: اگر ما دچار خطا می‌شویم باید به آغوش گرم اسلام و انقلاب اسلامی برگردیم واز خط قرمز نظام تخطی نکنیم و محوریت ولایت فقیه را مانند همه آحاد نظام اسلامی بپذیریم و در سایه ولایت فقیه ادامه حیات بدهیم تا در دامن دشمنان نیفتیم.
 
 آيت الله موسوي بااشاره به اينكه اگر امام خمینی (ره) در قید حیات بودند با فتنه گران سال ۸۸چه برخوردی می‌کردند، گفت: ما این اعتقاد را داریم که در آن یازده سالی که امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب رهبرمملکت بودند با افراد مختلف در مواقع حساس برخورد کردند و آنجایی که نیاز بود افرادی را جذب کردند و آن زمانی که نیاز بود افرادی را از انقلاب دفع کردند و امام خمینی (ره) همانند رهبر معظم انقلاب با فتنه گران برخورد می‌کرد.
 

وي بابيان اينكه تدبیر مقام معظم رهبری در برابر فتنه گران ۸۸ همه را حیرت زده کرد، اظهار داشت: یکی از مقاطع حساسی که تدبیر در کنار قاطعیت از رهبر معظم انقلاب مشاهده شد و مخالف و موافق را حیرت زده کرد کیفیت تدبیر درجریان فتنه ۸۸ بود.
 
عضو مجلس خبرگان رهبري یکی از بارز‌ترین عرصه‌های رهبریت مقام معظم رهبری را در جریان فتنه ۸۸ دانست و گفت: با هنرمندی تمام رهبري توانستند جریانی را با احاطه کامل مدیریت کنند به نحوی که‌‌ همان تعبیر بلند خویش که جذب حداکثری و دفع حداقلی است صورت بگیرد و امروز هم همین مدیریت به خوبی از ایشان وجود دارد.
 
آيت الله موسوي خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی همانند قطار است اگر این قطار ایستاده باشد کسی به آن سنگ نمی‌زند و کاری به آن ندارد اما اگر این قطار با سرعت در حال حرکت باشد افرادی به آن سنگ و چوب می‌زنند، اگر انقلاب را به یک قطار تشبیه کنیم علت حمله به آن توسط دشمنان برای ما امید آفرین است و نشان دهنده این است که این قطار پویا و موفق است و راه خود را به خوبی ادامه می‌دهد.
انتهاي پيام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری