کد خبر: 12156

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه در آینده فتنه‌های بزرگتری وجود دارد که باید خودمان را آماده کنیم تا از آن‌ها سربلند بیرون بیائیم، گفت: تبعیت از ولی‌فقیه تنها راه پیروزی بر فتنه‌ها است.

به گزارش قم خبربه نقل از تسنیم، آیت‌الله مصباح یزدی در همایش بزرگداشت حماسه روز ۹ دی که در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به مردود شدن برخی در فتنه ۸۸ اظهار داشت: در فتنه ۸۸ افرادی بودند که سوابق انقلابی خوبی از خود داشتند، اما نتوانستند از آزمون بزرگ فتنه سربلند بیرون بیایند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: در فتنه ۸۸ شخص بنده به هیچ‌وجه باور نمی‌کردم که برخی سران فتنه که سابقه خوبی در انقلاب داشتند، در این آزمون بزرگ مردود شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در طول تاریخ انقلاب اسلامی بزرگانی بوده‌اند که در آزمون‌های سخت مردود شده‌اند، تاکید کرد: اگر به تاریخ انقلاب اسلامی مراجعه کنیم، افرادی را می بینیم که انتظارات بسیاری از آن‌ها برای خدمت به انقلاب می‌رفت، امابه انحراف کشیده شدند.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این اینکه امتحانات الهی در طول تاریخ برای افراد همیشه وجود داشته است، گفت: در آینده فتنه‌های بزرگتری وجود دارد که باید خودمان را آماده کنیم تا از آن‌ها سربلند بیرون بیایم.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه در تعلیمات اسلامی بر وجود مستمر امتحانات الهی تاکید شده است، گفت: در این امتحانات جایگاه افراد زیر و رو می‌شود و کسانی که تا پیش از این در مسیر حق راهنمای دیگران بوده‌اند به انحراف کشیده شده و سقوط می‌کنند و افرادی که پیش از این در مسیر باطل بوده‌اند، ممکن است در مسیر حق قرار بگیرند.

رئیس موسسه آموزشی و پزوهشی امام خمینی (ره) تصریح کرد: طبق آیات قرآن و روایات اهل بیت (ع) مومنان در شرایط سخت و پیچیده‌ای امتحان می‌شوند و تنها کسانی وارد بهشت می‌شوند که از این امتحان‌های الهی موفق و سربلند بیرون بیایند.

آیت الله مصباح یزدی تاکید کرد: امتحانات الهی تا لحظه مرگ ادامه دارد و هرچه مرتبه انسان‌ها بالا‌تر باشد، امتحانات الهی برای وی سخت‌تر است.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه بدون خود سازی و شناخت عمیق دین نمی‌توانیم در فتنه‌ها ی بزرگ موفق عمل کنیم، خاطر نشان کرد: پیروی از پیامبران و سیره ائمه معصومین (ع) راه حل عبور موفق از فتنه‌های زمان است. در زمان غیبت که دسترسی مستقیم به امام معصوم(ع) وجود ندارد، تبعیت از ولی فقیه تنها راه مطمئن برای پیروزی بر فتنه‌های موجود است.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش برخی افراد برای ضربه‌زدن به جایگاه ولایت فقیه گفت: بزرگترین خیانت در شرایط فعلی به انقلاب و خون شهدا این است که برخی می‌خواهند به جایگاه ولایت فقیه در جامعه ضربه بزنند که اقدام این افراد جرمی نابخشودنی و خیانتی عظیم است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری