کد خبر: 12152

موشک‌های کروز دریایی نور و نصر در رزمایش بزرگ «محمد رسول الله» ارتش از روی شناورهای نیروی دریایی ارتش شلیک شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، در پنجمین روز رزمایش، موشک‌های کروز دریایی نور و نصر توسط شناورهای نیروی دریایی ارتش شلیک شدند.


این موشک‌ها با موفقیت شلیک و اهداف مورد نظر را منهدم کردند.

روز گذشته نیز یگان ساحلی نیروی دریایی ارتش یک فروند موشک نور و نصر شلیک کرد که با موفقیت به هدف مورد نظر اصابت کرد.

نیروی دریایی ارتش بدنبال ارتقای توان موشکی خود چندی پیش تعدادی از ناوچه‌های لجستیکی خود را موشک انداز و عملیاتی کرد.

موشک «نور» کروزی دریایی با بُرد بیش از ۱۲۰ کیلومتر است که در مقاطع مختلف اخبار تحویل انبوه آن به یگانهای رزم دریایی سپاه و ارتش در رسانه ها منتشر شد.

این موشک قابلیت شلیک از روی شناور و ساحل را دارد و بارها در رزمایش‌های نیروی دریایی ارتش و نیز سپاه از ساحل و از روی شناورها شلیک شده و اهداف دریایی را مورد اصابت قرار داده است.
البته با ابتکار متخصصان داخلی در زمینه بروزرسانی، ارتقا و تحرک‌پذیری بیشتر این موشک، با استقرار سامانه راداری بر روی پرتابگر موشک نور، علاوه بر کم حجم شدن این سامانه، قدرت تحرک آن نیز بسیار بالا رفته است.

به گزارش فارس، موشک «نصر۱» که قادر است شناورهای ۳ هزار تُنی را منهدم کند، در کلاس موشک‌های کوتاه بُرد با قابلیت شلیک از ساحل و انواع شناورها و بالگردها محسوب می‌شود.
موشک هوشمند و کروز نصر با قرار گرفتن در لایه‌های دفاع ساحلی مکمل خوبی برای پدافند ساحلی در کنار سامانه‌های توپخانه‌ای است که قابلیت انهدام شناورهای نفوذکننده به آب‌های ساحلی جمهوری اسلامی را دارد.

موشک کروز «نصر بصیر» نیز نسل جدید این موشک است که در شهریور ماه سال جاری با حضور رییس جمهور رونمایی‌شد.

این موشک، علاوه بر قابلیت چالاکی و قدرت عملیاتی، با داشتن سر جستجوگر بدون انتشار، به ویژگی عملیات در سکوت و هوشمندی مجاز شده است که می‌تواند در ارتقاء توان دریایی نیروهای مسلح مؤثر باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری