کد خبر: 12129

قم خبر گزارش می دهد/

سالروز حماسه 9 دی که می‌شود خاطرات تلخ چند ماهه اقدامات آشوبگرانه و براندازانه فتنه گران و هتک حرمت عاشورای حسینی هم در اذهان زنده می‌شود.

به گزارش قم خبر،  سالروز حماسه 9 دی که می‌شود خاطرات تلخ چند ماهه اقدامات آشوبگرانه و براندازانه فتنه گران و هتک حرمت عاشورای حسینی هم در اذهان زنده می‌شود. هتک حرمتی که حتی به گهوره نمادین 6 ماهه کربلا هم رحم نکردند و همین بی حرمتی‌ها خون حسینی مردم را به جوش آورد تا با حضور به موقع و آگاهانه بساط فتنه و فتنه گری را با تاسی به ولایت از کشور برچینند.


مردم با بصیرت و انقلابی کشورمان در حرکتی خودجوش با پخش اعلامیه‌هایی مبنی بر راهپیمایی در روز ۹ دی جهت اعلام برائت از فتنه گران و حمایت از رهبری و آرمان‌های انقلاب و اسلام دست به تظاهراتی با شکوه و به یادماندنی زدند. در این روز بود که قریب به اتفاق تحلیلگران سیاسی و سران کشورهای غربی و فتنه گران شوکه شدند. آنان هرگز تصور نمی‌کردند که 9 دی روز تشییع جنازه فتنه باشد.

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این باره می‌گوید:

آنچه در سال 88 اتفاق افتاد نتیجه حب دنیا و ریاست طلبی عده ای بود که قانون گریزی را برای ناکامی و عدم پاسخ مردم و اقبال مردم را جبران کنند، در پیش گرفتند. این اقدام آن‌ها که بعدها بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب فتنه نام گرفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح می کند: برای روشن شدن ابعاد فتنه نباید اینگونه تصور شود که فتنه 88 دعوایی بین دو دوست بر سر موضوع معمولی بود، بحث این است که خسارات و ضایعاتی که حوادث فتنه 88 به مملکت وارد کرد حقا و انصافاً بیشتر از خسارات جنگ تحمیلی دشمن به ما بود.

وی می افزاید: بیشترین سرمایه هر مملکتی یکپارچگی و هم آوایی ملت با هم است که متاسفانه در سال 88 اصلی‌ترین سرمایه نظام ما به خاطر همین فضای غبارآلود مورد آسیب قرار گرفت لذا تعابیری که رهبر معظم انقلاب در خصوص مرزبندی با فتنه داشتند و از آن به عنوان جرم غیر قابل بخشش یاد کردند باید مورد توجه قرار گیرد.

 واقعیت این است اگر مردم در 9 دی به صحنه نمی‌آمدند قضیه تمام نمی‌شد. اهمیت 9 دی هم از این بابت است که حضور بصیرتمندانه همراه با تکلیف مداری مردم بود که باعث شد فتنه تمام شود و شکست بخورد.

جعفری با تاککید براینکه اگر تکلیف همراه با بصیرت نباشد هم می‌تواند ایجاد مخاطره کنند لذا لازم است همواره تکلیف توأم با بصیرت باشد، خاطرنشان می کند: بصیرت هم یعنی تشخیص درست موضوع و اقدام به هنگام و به اندازه. حماسه 9 دی بسیار مهم است و بنا به تاکید رهبرمعظم انقلاب یوم الله است و باید به آن توجه شود. یک عده ای هم باید بدانند نظام جمهوری اسلامی حتماً در وضعیت جاذبه حداکثری قرار دارد.

 امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره بر جاذبه حداکثر و دافعه حداقلی تاکید داشتند اما به این معنا نیست که ما خطوط اصلی که منافع امت را مرز مصلحت و مفسده خطوط ارزش‌های اسلامی است راهمواره مورد توجه داریم و از آن‌ها برای خوشامد عده ای قلیل کوتاه می‌آییم.

9 دی حرکت بسیار والایی است و حتماً باید هرساله یادآوری شود از این بایت که یادآوری آن حماسه می‌تواند اعتبار و عبرت گیری را تکرار می‌کند نه از باب ملامت یک عده بلکه از باب عبرت گیری که دوباره دچار چنین ضایعاتی نشویم.

قدر مسلم اگر سکانداری نظام به دست مجتهد عادل و عاقل و حکیم و دین مدار و دارای ظرفیت نبود کشور در آن فتنه از هم می‌پاشید.

وی در پایان می گوید: حماسه 9 دی در واقع واقعه بی بدیلی بوده و یادآور قیام نرمی علیه فتنه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری