کد خبر: 12110

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه کسانی که بصیرت ندارند، گرفتار فتنه می شوند،گفت:بزرگترین خطر دشمن فرهنگ است و فتنه گران تلاش می کنند با تغییر تدریجی فرهنگ در میان مردم نفوذ کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی که در محل مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این روز، اظهار داشت: همانظور که مقام معظم رهبری فرمودند این روز یک روز به یاد ماندنی در تاریخ است.


وی تصریح کرد: قرآن کریم نیز در بسیاری از آیات خود توجه خاصی دارد تا انسان ها در طول تاریخ حوادثی را به یاد داشته باشند و از یاد برخی روزها غافل نشوند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز به حوادث فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: انسان هایی که سابقه خوبی در انقلاب داشتند و از جایگاه والایی برخوردار بودند در این فتنه دچار لغزش شدند و به قدری این کار زشت بود که رادیوهای آمریکا، اسرائیل و انگلیس پیوسته مردم را به ادامه این ماجرا تشویق می کردند.

نظام اسلامی برای همه چیز از جمله تقلب قانون دارد

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه قرآن کریم بر روی کلمه فتنه عنایت خاصی دارد و از انسان های بزرگ که دچار فتنه شده اند بارها یاد کرده است، افزود: همواره در طول تاریخ انسان های بزرگی بودند که در مکتب انبیاء رشد کردند اما منحرف شدند.

وی ادامه داد: کسانی که در جریان فتنه ۸۸ مردم را دعوت کردند که به خیابان ها بریزند و حق خود را از مسئولان بگیرند و از مقامات دعوت می کردند که انتخابات را باطل اعلام کنید نیز جزء همین افراد قرار می گیرند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه این افراد به دروغ ادعا می کردند که در انتخابات تقلب شده است، بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی برای هر چیزی از جمله تقلب نیز قانون دارد برای همین بود که مقام معظم رهبری به شورای نگهبان دستور دادند که اجازه دهید هر صندوقی را که می خواهند باز کنند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: اما سران فتنه این قانون را اجرا نکردند و با ریختن در خیابان ها و آتش کشیدن مکان های عمومی شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کردند.

القاء فکر غلط خود به جوانان؛ آزادی بیان نیست بلکه آزادی سم پاشی است

وی با اشاره به اصل آزادی بیان، گفت: آزادی بیان یعنی اینکه اسلام اجازه می دهد هر انسانی با هر تفکری اظهار نظر کند اما اینکه شخصی به تنهایی بیاید و افکار غلط خود را به جوانان القاء کرده و آن ها را گمراه کند، دیگر آزادی بیان نیست بلکه آزادی سم پاشی است و این بدان معنی است که این فرد آزاد است که فکر مردم را مسموم کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: آزادی بیان این است که اگر حرفی دارید اعلام کنید و حکومت اسلامی نیز مکانی برای طرح ادعاهایتان معرفی می کند.

آیت الله موحدی کرمانی تغییر تدریجی فرهنگ را یکی از راه های نفوذ فتنه گران عنوان کرد و افزود: فتنه گران برای اینکه بتوانند در امر سیاست موفق شوند و حکومتی را ساقط و نظامی مطابق دلخواه خود به وجود آورند یکی از ابزارهایشان این است که تلاش می کنند به تدریج فرهنگ مردم را عوض کنند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام فرهنگ و اقتصاد همراه با عزم ملی از سوی مقام معظم رهبری، بیان داشت: ایشان توجه خاصی به فرهنگ دارند و بارها در مورد شبیخون فرهنگی به مردم هشدار داده و فرموده اند: دشمن می‌خواهد از طریق شبیخون فرهنگی بر نظام و ملت چیره شود، هرچند که کور خوانده است.

اگر بخواهیم فرهنگ از دست نرود باید عامل به امر به معروف و نهی از منکر باشیم

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اگر بخواهیم فرهنگ از دست نرود باید عامل به امر به معروف و نهی از منکر باشیم، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها مربوط به حجاب نیست و مردم باید نسبت به همه مسائل حساس بوده وحتی اگر در ادارات مسئولی حرف غلط زد مردم باید عکس العمل نشان دهند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه گاهی فتنه گران انسان ها را می خرند و و وادار به سکوت می کنند، عنوان داشت: این یک خطر برای کشور بوده و همواره خدا با انسان های دورو و انسان هایی که وجودشان مملو از حق و باطل است مخالف بوده و فتنه از همان ها است.

کسانی که بصیرت ندارند، گرفتار فتنه می شوند

وی بر تقویت بینش و آگاهی سیاسی و دینی تأکید کرد و گفت: باید خودمان را آماده کنیم؛ فکرمان را بیمه کنیم و عقیده و ایمان خود را مستحکم کنید که اگر در مقابل این حوادث قرار گرفتید خود و ایمان و عقیده خود را از دست ندهیم.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه کسانی که بصیرت ندارند، گرفتار فتنه می شوند، بیان داشت: اگر زمان خود را نشانختید گرفتار می شوید و مقام معظم رهبری تأکید می کنند بر بصیرت و اینکه مواظب باشید و خطر دشمن را بشناسید، بزرگترین خطر دشمن فرهنگ است و مواظب باشید که دشمن با شبیخون فرهنگی سراغ شما می آید.

آیت الله موحدی کرمانی به مذاکرات هسته ایران با گروه۱+۵اشاره کرد و افزود: هیئت مذاکره کننده ایرانی توجه دارد که در چه زمانی است.

وی با تأکید بر اینکه امروز زمان عزت اسلام و ایران است و زمانی بوده که آمریکا نیاز به ایران دارد، تصریح کرد: بنابراین نیاز است هیئت ایرانی مقتدارانه وارد شوند و تاکنون نیز به نظر من خوب عمل کرده اند و عزت ایران و انقلاب را حفظ کرده اند.

هیئت مذاکرده کننده ایران را به دلارهایی که آمریکا از ما غصب کرده، نفروشند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: من به به هیئت مذاکرده کننده توصیه می کنم عزت ایران را حفظ کنند و ایران را به دلارهایی که آمریکا از ما غصب کرده، نفروشند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: اکنون زمانی است که دشمنان متوجه شده اند که نمی توانند به کشور آسیبی برسانند و مردم یکپارچه تابع رهبر بوده و اگر ایشان یک کلمه بگویند تمام کشور می جنبد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری