کد خبر: 12099

یک نماینده ارشد روسی روز گذشته تاکید کرد که تحریم‌های ضد روسی منسوخ شده و نیمی از کشورهای اروپایی با این تحریم‌ها مخالف هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از ریانوستی، آلکسی پوشکوف رئیس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه در توییتر نوشت: در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی با تحریم های اعمال شده از سوی غرب علیه روسیه مخالف هستند سال ۲۰۱۵ میلادی سال حساسی برای سیاست تحریم‌ها خواهد بود.


بر اساس این گزارش پوشکوف تصریح کرد: ۲۰۱۵ سال حساسی برای سیاست تحریم های غرب خواهد بود. تحریم ها منسوخ شده و نیمی از کشورهای اروپایی با این تحریم ها مخالف هستند. هدف از این تحریم ها نامطمئن است و ضرر تحریم ها برای اروپا کاملا روشن است.

بحران اوکراین موجب شده تا سطح روابط روسیه و غرب به شدت کاهش یابد و به پایین ترین سطح پس از جنگ جهانی دوم برسد. ناتو در ماه های اخیر نیروهای بیشتری را در منطقه بالتیک مستقر کرده است. اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود بهانه ای برای ناتو شده تا حضور نظامی خود در منطقه را افزایش دهد.

کشورهای غربی بارها روسیه را به دست داشتن در بحران شرق اوکراین متهم کرده و بر اساس این ادعاها تحریم های اقتصادی و تجاری زیادی را علیه مسکو اعمال کرده اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری