کد خبر: 11875

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حادثه گروگان‌گیری سیدنی نقشه مبتذلی است که سیستم امنیتی استرالیا با تبعیت از آمریکا پیاده کرده است.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم هفته پژوهش که صبح امروز (چهارشنبه) در مرکز تحقیقات استراتژیک برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره هویت گروگان‌گیر در استرالیا گفت: این یک فرد روانی است که بازیچه دست سیستم امنیتی استرالیا و کشورهای غرب قرار گرفته است.

ولایتی تصریح‌کرد: این فریبکاری به قدری آشکار بود که قوه قضاییه استرالیا مورد نقد نخست‌وزیر استرالیا قرار گرفته و گفته بسیار بعید است که وی از این مورد بی‌اطلاع بوده باشد.

وی ادامه داد: این فرد در سابقه خود مواردی را مانند قتل و کارهای غیرمعقول و غیرقانونی را داشته و از استرالیا که به سختی به افراد پناهندگی می‌دهد این امر بعید است که چنین فردی را با اختلالات روانی که می‌تواند ابزار دست قرار بگیرد و قتل و جرایم مختلفی را انجام داده از زندان آزاد کند.

ولایتی با بیان اینکه خود این فرد مدعی شده که روحانی بوده است خاطرنشان کرد: بعید نیست که این فرد اصلا در حوزه علمیه درس نخوانده و یک ایرانی بوده که سابقه اختلالات روانی داشته است و عکس‌هایی را در این زمینه از وی تهیه کردند و بعد می‌گویند این فرد از سنی به شیعه گرویده و یا به داعش پیوسته است اما جای تعجب است که این فرد در خیابان‌های استرالیا آزاد می‌گشت و پلیس کاری به او نداشت که این کاملاً قابل تردید است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه حادثه گروگان‌گیری سیدنی یک نقشه شناخته شده و مبتذلی است که سیستم امنیتی استرالیا پیاده کرده، خاطرنشان کرد: استرالیا در حوزه بین‌المللی کشور قابل قبولی نیست و از دستورات آمریکا تبعیت می‌کند.

وی ادامه داد: استرالیا در هر کاری که علیه جهان اسلام و جهان سوم توسط غربی‌ها انجام می‌شود همکاری دارد که قابلیتش در همین حد است که چنین کار مبتذلی را انجام دهد و بعد در سایه آن سواستفاده تبلیغاتی کرده و بعد افراد را مورد انتقاد قرار دهد.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر قرار گرفتن در آستانه ۹ دی و مورد توجه بودن فتنه به عنوان خط قرمز نظام گفت: هرکسی در هر کشور و حکومتی که به خطوط قرمز هر کشور که همانا قانون اساسی است حرمت‌شکنی انجام دهد مورد پذیرش نیست.

وی ادامه داد: ممکن است یک نفر عقیده‌اش این باشد که قانون اساسی را قبول نداشته باشد اما اگر در امر مهمی مانند انتخابات فردی آشوب کند و منجر به قتل عده‌ای شود که کشورهای بیگانه از آن سوءاستفاده کنند این امری نابخشودنی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری