کد خبر: 11712

یک عضو جامعه روحانیت مبارز از برگزاری نشست مشترک جامعه روحانیت و جامعه مدرسین خبر داد و گفت: برای این نشست باید با جامعه مدرسین صحبت کنیم تا آنها نمایندگان خود را معرفی کنند و سپس کمیته‌های مشترک تشکیل شود.

به گزارش قم خبر؛ حجت‌الاسلام سید رضا تقوی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با فارس،‌ از مشخص شدن اعضای کمیته‌های انتخابات مجلس و خبرگان خبر داد و اظهار داشت: اعضای این کمیته‌ها مشخص شده‌اند اما مسئولان آنها هنوز تعیین نشده است.


تقوی تاکید کرد: بحث‌های مقدماتی نیز در این زمینه انجام شده و سیاست ما این است که در کارهای ملی با جامعه مدرسین هماهنگ باشیم.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در جلسات جامعه مدرسین این موضوع تاکنون بررسی نشده است، گفت: به هر حال صحبت شده است و ما باید با جامعه مدرسین بنشینیم و چارچوب‌ها را مشخص و تعریف کنیم.

* برگزاری نشست مشترک جامعه روحانیت و جامعه مدرسین

وی ضمن اعلام این خبر برای دیدار مشترک با جامعه مدرسین درباره اینکه آیا این نشست درباره انتخابات خبرگان است یا خیر تصریح کرد:‌ بله برای کارهای ملی و زمینه‌هایی که روحانیت باید هدایت‌کننده باشد همه را شامل می‌شود.

تقوی در خصوص زمان این دیدار خاطرنشان کرد: باید با جامعه مدرسین صحبت کنیم تا آنها نمایندگان خود را معرفی کنند و سپس کمیته‌های مشترک تشکیل شود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز درباره سیاست جامعه روحانیت در این زمینه نیز یادآور شد: سیاست جامعه روحانیت این است که با جامعه مدرسین هماهنگ باشیم.

وی درباره زمان دیدار سه‌جانبه که قرار بود بین آیات موحدی، مصباح و یزدی برگزار ‌شود گفت: ما این موضوع را دنبال می‌کنیم و در فرصتی مناسب انجام می‌شود چراکه من خودم پیگیر کار بوده‌ام و قطعاً این دیدار انجام می‌شود.

تقوی در خصوص اینکه آیا این دیدار بعد از ماه صفر انجام خواهد شد یا خیر پاسخ داد: انشاءالله ما تلاش می‌کنیم انجام شود چراکه معتقدیم اگر این دیدار محقق شود روی بدنه اصولگرایی در کل کشور تاثیر مثبت خواهد داشت و تاخیر تشکیل این جلسه به دلیل این است که نتوانستیم وقت‌ها را هماهنگ کنیم.

حوزه احزاب خبرگزاری فارس، پیش از این و در ۲۳ مهرماه از برگزاری دیدار سه‌جانبه آیت‌‌الله مصباح‌یزدی رئیس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره)،‌ آیت‌الله موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خبر داده بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری