کد خبر: 11711

معاون وزیر امور خارجه روسیه با اعلام اینکه ارتش سوریه برای مسکو خط قرمز محسوب می شود گفت: رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان به صراحت اعلام کرد ریاض خواهان نابودی نظام سوریه است.

به گزارش قم خبر؛ مهر به نقل از المنار خبر داد، میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه که اخیرا به منطقه سفر کرده بود در گفتگو با برخی مقامات کشورهای منطقه اعلام کرد: بندر بن سلطان رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان سعودی در مسکو خطاب به من گفته است ما خواهان نابودی نظام سوریه هستیم حتی اگر این امر به قیمت نابودی تمامی سوریه باشد.


بوگدانف گفت: زمانی که از بندر بن سلطان پرسیدم روابط شما با حافظ اسد رئیس جمهوری اسبق سوریه چگونه بود؟ وی در جواب گفت بسیار خوب بود و وی مردی حکیم بود. من به بندر بن سلطان گفتم پس مشکل در نظام سوریه نیست بلکه مشکل شما با شخص بشار اسد است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگر گفتگوهای خود با مقامات منطقه به انتقاد از آمریکایی ها پرداخت و گفت: جان کری ۳ هفته پس از مذاکرات ژنو ۲ برای حل بحران سوریه خطاب به روس ها گفت که مذاکرات شکست خورد و ما به گزینه جنگ روی می آوریم. ما در جواب به وی گفتیم شما زمانی که ناظر مذاکرات صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها هستید این مذاکرات ۹ ماه به طول می انجامد و سپس آن را ۹ ماه دیگر تمدید می کنید و برای مدت زمان طولانی این مذاکرات تمدید می شود پس چرا برای نجات سوریه همین کار را تکرار نمی کنید؟

میخائیل بوگدانف خاطرنشان کرد: جان کری خطاب به روس ها گفت فکر نکنید ما آمده ایم داعش را در سوریه هدف قرار دهیم تا نظام سوریه از آن بهره ببرد، آنها همچنین اعلام کردند تا زمانی که نوری المالکی در عراق در قدرت باشد ما اقدامی علیه تروریسم در این کشور نخواهیم کرد. ما در جواب به جان کری گفتیم شما تمامی قوانین انسانی و بین المللی را زیر پا گذاشته اید زیرا برای اهداف سیاسی زمینه را برای گروه های تروریستی و فعالیت های آنها هموار می کنید.

وی همچنین اظهار داشت که در دیدار با مسئولان مخالف سوری در ترکیه، لبنان و دمشق بارها گفته است: ارتش سوریه خط قرمز روسیه است و نابودی برنامه ریزی شده آن تنها به نفع اسرائیل است. مسکو نظر خود را تغییر نداده است و همواره از بشار اسد حمایت می کند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری