مشاور سابق امنیت ملی رژیم صهیونیستی از همکاری‌های امنیتی این رژیم با آل سعود خبر داد.

به گزارش قم خبر؛ کیهان به نقل از «العهد» خبر داد، عوزی‌ اراد گفت: آنچه «تل‌آویو» و «ریاض» را به هم گره زده بسیار بیش از آن چیزی است که اعلام می‌شود.


وی در کنفرانس «انرژی ۲۰۱۵» که مجله «اسرائیل دیونس» ویژه امور امنیتی و نظامی برگزار کرده، اظهار داشت: همکاری امنیتی موجود میان اسرائیل و عربستان در چارچوب یک همکاری گسترده در زمینه‌های دیگر قرار دارد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم این همکاری به کجا خواهد رسید.

اراد مدعی شد: انرژی و امنیت در منطقه خاورمیانه با دو خطر ایران هسته‌ای و داعش که از فروش نفت تغذیه می‌شود، روبروست.
مشاور سابق امنیت ملی رژیم صهیونیستی ضمن درخواست توجه بیشتر به کشورهای واقع در دایره نزدیک‌تر به اسرائیل، اضافه کرد: منطقه پیرامون ما در جوش و خروش است، کشور مصر در شبه‌جزیره سینا آشفته و اوضاع در این کشور بسیار حساس است و شاید به تغییرات جدیدی منجر شود.

وی افزود: در ارتباط با اردن باید در انتظار بدتر شدن وضع باشیم، البته امیدواریم اوضاع در این کشور باثبات بماند، اما مانعی وجود ندارد که تحولات عراق و سوریه به اردن انتقال یابد.

وی در مورد لبنان گفت: ما با این کشور بر سر میدان‌های نفت و گاز اختلاف داریم و هیچ‌کس نمی‌داند روند تحولات در لبنان به کجا سوق خواهد یافت.

اراد به پیش‌بینی‌های رژیم صهیونیستی در مورد عربستان پرداخت و گفت: عربستان در صحنه انرژی جهانی بازیگر مهمی است و در برابر ایران یک سد به شمار می‌رود، اما جایگاه و ثبات عربستان در معرض شک و تردید قرار گرفته و در میان مدت معلوم نیست که اوضاع عربستان به کجا ختم خواهد شد.

اراد با تاکید بر تاثیرگذاری وضع ایران بر اسرائیل، پرسید «اگر غرب با ایران به توافق نرسد، چه روی خواهد داد؟ اگر اعلام شود ایران به یک کشور هسته‌ای تبدیل شده، چه خواهد شد» و خود در پاسخ گفت: در آن صورت هیچ کس حرکتی از خود نشان نخواهد داد و این موضوع برای موساد غیرمنتظره نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری