شورای همکاری خلیج فارس در نظر دارد تا سخنان رئیس جمهور ترکیه را به دلیل دخالت در امور داخلی کشورهای عربی محکوم کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس؛ یک منبع آگاه به روزنامه الشرق الاوسط خبر داد که شورای همکاری خلیج فارس قصد دارد در راستای مقابله فوری با دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای حاشیه خلیج فارس سخنان اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به عنوان دخالت در امور داخلی کشورهای عربی محکوم کنند.


این منبع نزدیک به شورای همکاری خلیج فارس خبر داد که در نشست اخیر سران شورای همکاری خلیج فارس در دوحه قرار شد تا نشستی با حضور مسئولان مربوط در کشورهای شورای همکاری در ریاض برای مقابله با دخالت‌های خارجی برگزار شود.

روزنامه شرق الاوسط با اشاره به سخنان أنور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی که از دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی انتقاد کرده بود، تاکید کرد که این سخنان به دخالت‌های ترکیه در امور داخلی مصر و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اشاره داشت.

این روزنامه نزدیک شاهزاده‌های عربستانی که در لندن چاپ می‌شود در ادامه نوشت: منبع اگاه سخنان اخیر رجب طیب اردوغان در مراسمی در استانبول که گفته بود ترکیه حق دخالت در حوادث مصر، سوریه، عراق، فلسطین و بوسنی را دارد، دلیل نگرانی‌ها دانست.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری