کد خبر: 11686

وزارت دفاع روسیه ادعای وزیر دفاع سوئد در خصوص احتمال برخورد یک فروند هواپیمای نظامی روسی با یک هواپیمای مسافربری در آسمان این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه خبر برخی رسانه‌ها در خصوص اینکه چند روز قبل یک فروند هواپیمای نظامی روسی نزدیک بود با یک هواپیمای مسافربری در نزدیکی شهر «مالمیو» در کشور سوئد برخورد کند، تکذیب کرد.


پیش از این برخی رسانه‌های گروهی سخنان «پیتر هولتکویست» وزیر دفاع سوئد را منعکس کردند که مدعی شده بود یک فروند هواپیمای نظامی روسی نزدیک بود با یک هواپیمای مسافربری در جنوب شهر مالمیو برخورد کند.

خبرگزاری «نووستی» به نقل از سرتیپ «ایگور کوناشینکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «هواپیمای روسی در فاصله ۷۰ کیلومتری از مسیر پرواز هواپیمای مسافربری که از فرودگاه شهر کپنهاگ به هوا برخاسته بود، پرواز کرده است».

این مقام روس تاکید کرد که ادعای وزیر دفاع سوئد در رابطه با اینکه هواپیمای نظامی روسی به دلیل خاموش بودن دستگاه گیرنده خود برای مامورین برج مراقبت قابل رویت نبوده، فریبکاری بیش نیست.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، روز جمعه ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) در منطقه ذکر شده یک فروند هواپیمای شناسایی متعلق به ناتو از نوع «RC-۱۳۵ »، در فاصله بین هواپیمای روسی و هواپیمای مسافربری از خطوط هوایی کپنهاگ، در حال پرواز بود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری