کد خبر: 11554

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر شرایط به همان زمان (دوران تسخیر لانه جاسوسی) برگردد، نیازی نیست که ما و دیگران باشیم، شما هم در همان شرایط قرار بگیرید و رفتاری که با شما بشود، شما هم همین اقدام را انجام می‌دهید.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در جلسه پرسش و پاسخ نشست دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر در دفاع از تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت: به نظرم می‌آید که اگر شرایط به همان زمان برگردد نیازی نیست که ما و دیگران باشیم، شما هم در همان شرایط قرار بگیرید و رفتاری که با شما بشود، شما هم همین اقدام را انجام می‌دهید.


عبدی با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها نیز پیش بینی تسخیر لانه جاسوسی را می‌کردند گفت: لیندرف مسئول سیاسی کنسولگری آمریکا در ایران در گفتگویی اعتراف می‌کند که شواهد بسیار زیادی وجود دارد که خود آمریکا دریافته بود که حتی اگر تسخیر سفارت آمریکا رخ نداده بود، معلوم نبود چه وضعیتی در مورد آینده برای سفارت ما پیش می‌آمد.

وی تاکید کرد: این که عمل آن روز را با شرایط امروز بسنجیم، نوعی استنباط است؛ می‌توان در مورد هر چیزی این استنباط را انجام داد و نتیجه این مسئله -مقایسه شرایط امروز با آن زمان و تسخیر لانه جاسوسی- قطعا منفی خواهد بود.

این فعال سیاسی با اشاره به ابزار پیشمانی عده‌ای مانند امیرانتظام گفت: کتاب ایشان را بخوانید، یک دو جلدی است؛ چاپ اول که من مشاهده کردم ابتدای کتاب متوجه شدم که همه چیزهای که بیان کرده و شواهدی که بیان کرده است، هیچ ربطی به تسخیر لانه جاسوسی ندارد و کاملا معلوم است که وی ناراحت بوده و از روی عصبانیت حرف‌هایی گفته است و بعد از یک سری انتقادات، آقای امیر انتظام سکوت کرد و دیگر حتی پاسخی هم نداد.

عبدی در پاسخ به این سوال که آیا شما فتنه را خط قرمز می‌دانید یا نه؟ بیان داشت: من در جایگاهی نیستم که بخواهم خط قرمز نظام را تعیین کنم؛ نظرم در مورد قضایای سال ۸۸ کاملا متفاوت است و با اصول‌گرایان و حتی با اصلاح طلبان متفاوت است.

وی با بیان اینکه معتقدم مدیریت قضیه سال ۸۸ برنامه‌ریزی شده بود اما نه از این جایی که سیستم ادعا می‌کند تصریح کرد: اصلاح طلب‌ها داخل این برنامه شدند. بنده در نامه‌ای به آقای میردامادی در سال ۸۷، یک پیش بینی داشتم که منتشر هم شده است؛ در آنجا گفتم چه کسانی دوستان اصلاح طلبان را به چه میدانی می‌کشانند، آنها قصد ندارند که اصلاح‌طلب‌ها را بزنند بلکه هدف‌شان این است که ریشه اصلاح طلبی را در کشور بزنند، به هر حال به نظر من، با انتخابات ۹۲ شرایط کشور بهتر شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری