اقدامات خصمانه کانادا علیه ایران به همین مورد بسنده نمی شود و بارها این دولت شمال قاره آمریکا نشان داده که در صف دشمنان مردم ایران قرار دارد.

به گزارش قم خبر، سرویس بین‌الملل جهان‌نیوز - ابوذر علوی‌تبار: پروپاگاندای رسانه های بین المللی درباره نقش قاسم سلیمانی در تحولات منطقه کماکان ادامه دارد.

به گزارش جهان در یکی از تازه ترین خبرها، وزیر خارجه کانادا در سخنانی در اجلاس "دیالوگ منامه" مدعی شد که قاسم سلیمانی، نماینده ترور در منطقه امروز خود را به عنوان قهرمان مبارزه با داعش نشان داده شده است!

ایسنا در همین رابطه در خبری نوشت: حسین موسویان، معاون پیشین سیاست خارجی شورای عالی امنیت ملی که در این نشست حضور داشته به این اظهارات گستاخانه وزیر خارجه کانادا واکنش نشان داد.

موسویان که جزو تیم مذاکره‌کننده ایران با ۱+۵ در زمان دبیری حسن روحانی در شورای امنیت ملی بود، گفت: آقای وزیر! در حالی که شما اوقاتتان را در کاخ های کشورهای منطقه و در هتل های فوق لوکس می گذرانید، سردار سلیمانی جانش را کف دست گرفته و در صحنه عملیاتی با داعش و تروریسم تکفیری مبارزه می‌کند.

وی همچنین گفته است:" شما ایران را در مورد تروریسم داعش محکوم می‌کنید اما همه می‌دانند که تروریسم تکفیری داعش، جبهه النصره، طالبان و القاعده ریشه در یک ایدئولوژی خطرناک دارد که منزلگاه آن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس (GCC) است ولی شما برای مبارزه با ریشه این ترور چه کرده‌اید؟ داعش و تروریست‌های تکفیری با پول و اسلحه کشورهای GCC ریشه کرده و پدید آمدند، برای مبارزه با این واقعیت تلخ چه کرده‌اید؟ اینها واقعیاتی است که کسی در این کنفرانس جرات ندارد در مورد آن حرف بزند."

به گزارش جهان، اقدامات خصمانه کانادا علیه ایران به همین مورد بسنده نمی شود و بارها این دولت شمال قاره آمریکا نشان داده که در صف دشمنان مردم ایران قرار دارد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۱، دولت کانادا ضمن ادعای نگرانی از تأمین امنیت دیپلمات‌های کانادایی شاغل در تهران، سفارت خود را تعطیل کرد. وزارت امور خارجه کانادا همچنین در اقدام خصمانه دیگری با عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در این کشور به آنها ۵ روز برای خروج از این کشور مهلت داد و سپس اقدام به قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران کرد.

قطع یک جانبه روابط سیاسی و اقتصادی کانادا با کشورمان به مذاق رژیم صهیونیسیتی نیز خوش آمد و پس از این اقدام نتانیاهو از مقامات کانادایی تشکر کرد.

این در حالی است که همین چند روز پیش انتشار یک گزارش محرمانه درباره امنیت سفارت سابق کانادا در تهران برای وزارت خارجه این کشور رسوایی به بار آورد.

این گزارش نشان می‌دهد که در زمان اقدام عمل دولت کانادا برای تعطیلی سفارت «اتاوا» در تهران، تهدید چندان زیادی متوجه این سفارتخانه نبوده است.

شبکه سی.بی.سی کانادا گزارش کرد که این گزارش که کمتر از ۹ ماه قبل از آنکه «اتاوا» سفارت کشورش در تهران را تعطیل کند و به دیپلمات‌های ایرانی دستور دهد تا از کانادا خارج شوند، تهیه شده است و می‌گوید بزرگترین تهدید در زمان تعطیلی سفارت کانادا وقوع «زلزله» بوده است.

به دنبال انتشار این گزارش هشت صفحه‌ای، «دان لیورمور» رئیس سابق اداره امنیت و اطلاعات دیپلمات‌ها در وزارت خارجه کانادا گفت: «متن این گزارش دیپلمات کانادایی نشان می‌دهد که هیچ تهدید جدی وجود نداشت. ما باید حضورمان را در تهران حفظ می کردیم اما برای دولت محافظه کار کانادا برخورد با ایران بیشتر کاربرد شعاری دارد و درکشان از شرایط ایران از واقعیت فاصله دارد».

گفتنی است، انتظار عمومی از مسئولان وزارت خارجه این است که قبل از هر گونه افزایش روابط با کانادا، مقامات کانادایی ضمن عذرخواهی رسمی مقامات دولتی کانادا نسبت به اعاده حیثیت دیپلماتیک از کشورمان اقدام لازم را انجام دهند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری