کد خبر: 11530

قائم‌مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ضمن انتقاد از روند برگزاری مراسم ۱۶ آذر گفت: مسئولان دولتی یک جلسه گلخانه‌ای برای رئیس‌جمهور تدارک دیدند و می‌خواستند بدون انتقاد از دولت برگزار شود.

به گزارش قم خبر ؛ محمد رضایتی قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با فارس، در پی برخی اظهارات اداره کنندگان جلسه ۱۶ آذر رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: اعتراض اتحادیه‌های دانشجویی و تصمیم به عدم حضور در این جلسه ارتباطی با اصولگرا یا اصلاح طلب بودن تشکل‌های دانشجویی نداشت؛ مسئولان دولتی می‌خواستند یک جلسه گلخانه‌ای برای رئیس جمهور تدارک ببینند که بدون انتقاد از دولت برگزار شود که این کار را انجام دادند.

وی ادامه داد: اینگونه فرافکنی‌ها برای توجیه برگزاری برنامه روز دانشجوی کاریکاتوری است کما اینکه تقسیم بندی اتحادیه‌های دانشجویی به اصلاح طلبی و اصولگرایی از اساس غلط است؛ جریان دانشجویی اصیل چه در زمان اصلاح طلبان چه در زمان اصولگرایان لحن نقادی خود را نسبت به فضا روا داشته و تیر نقادی را از باب جراحت و نه از باب جلادی بکار برده است.

رضایتی در واکنش به اظهارات مجری برنامه که گفته بود «ما هم از تشکل اصلاح‌طلب و هم از تشکل اصول‌گرا برای سخنرانی در مراسم امروز دعوت کردیم، اما نمایندگان تشکل‌های اصول‌گرا سخنرانی را منوط به ارائه سخنان هر ۴ تشکل اصول‌گرا کردند که به دلیل نبود وقت این فرصت مهیا نشد و لذا تنها تشکل اصلاح‌طلب سخنرانی خواهد کرد» اظهار داشت: مسئله این نبود که تشکل‌های اصولگرا یا اصلاح طلب سخن نکنند، مسئله این بود که تشکل‌های قانونی سخنرانی کنند و بحث اصولگرایی و اصلاح طلبی مطرح نبود. ما متاسفیم که همه چیز را با انگ سیاسی تحلیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه از این اظهارات معلوم می‌شود این برنامه نیز با عینک سیاسی تدارک دیده شده است، گفت: چرا به همه چیز با عینک سیاسی نگاه می‌کنند و چرا همه را در جامعه دو رنگ می‌دانند. این‌که مردم یا اصولگرا یا اصلاح طلب‌اند؛ اگر اصلاح طلبند پس با شمایند و اگر منتقد باشند پس اصول گرا؛ این درست نیست.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: اتفاقا در سابقه تشکل‌ها که امروز برچسب زده می‌شوند، صدها انتقاد به جریان به اصطلاح اصولگرا شده که چنین انتقادهایی را همین جریان به دلیل سیاست ورزی‌هایش انجام نداده است.

وی با انتقاد از برگزار کنندگان مراسم ۱۶ آذر ۹۳ گفت: توهین و نسبت دروغ مجری به دانشجویان به اجحاف دولتی‌ها اضافه شد.

رضایتی افزود: البته آنچه که در تقسیم بندی مجریان برگزاری مراسم لحاظ شده است، کنار گذاشتن ۵ اتحادیه بزرگ دانشجویی و تریبون دادن به یک تشکل دانشجویی بوده است. دولت نقادی را کشته و منتقد را به چوب اقلیت می‌راند و در این فضا آزاداندیشی معنا پیدا نمی‌کند و شعارهای دولت در قالب همان شعار باقی خواهد ماند.

وی افزود: اینکه با چیدمانی خاص به تشکل‌های دانشجویی اجازه صحبت داده نشود و در پشت تریبون اظهار شود که بر طبق نظرسنجی‌ها عمده دانشگاه از ما رضایت دارند یعنی مسئولین دولتی پنبه در گوش کردند که نقدها را نشنود این رفتار فریبکاری اذهان عمومی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری