کد خبر: 11513

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها در گفت و گو با قم خبر:

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: در دوره قبل از انقلاب هم دانشجویی واجد شرایط فعالیت سیاسی بود که از سطح علمی بالایی برخوردار بود.

روح الله شاطری در گفت و گو با قم خبر، بااشاره به وضعیت کشور از لحاظ فعالیت های سیاسی دانشجویان، اظهار داشت: یکی از شاخصه‌هایی که برای پذیرش دانشجویان فعال سیاسی از طرف مجموعه مدیریت فرهنگی در دانشگاه‌ها موفقیت دانشجو در عرصه‌های علمی است.

وی معتقد است به دلیل اینکه این دانشجویان فعال علمی از درک مطلب بالایی برخوردارند و عنصر مثبت علمی محسوب می‌شوند برای دانشجویان دیگر حکم الگویی دارند و در ایجاد فضای سیاسی در دانشگاه تاثیرگذار‌تر هستند.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها بیان کرد:در دوره قبل از انقلاب هم دانشجویی واجد شرایط فعالیت سیاسی بود که از سطح علمی بالایی برخوردار بود.

شاطری دانشجویان رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی و علوم انسانی را به ترتیب از سیاسی‌ترین دانشجویان فعال در دانشگاه دانست و گفت: دانشجویان فنی مهندسی و پزشکی به دلیل داشتن استعداد علمی بالا‌تر پرسش گر و بی‌قرار بودند به همین منظور در عرصه‌های سیاسی فعال‌تر از سایر دانشجویان رشته‌های دیگر هستند.

وی بابیان اینکه دانشگاه‌های ماشان بالایی در حوزه فرهنگی سیاسی داشتند،عنوان کرد: دهه ۵۰ را می‌توان از گسترده‌ترین تاریخ فعالیت سیاسی دانشجویان ایران نامید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری