یهودیان فلاشا به یهودیان سیاه پوست آفریقایی اطلاق می‌شود که خود را از نسل بلقیس ملکه سبا دانسته و به همین دلیل نسل خود را به حضرت داوود نسبت می‌دهند.

به گزارش قم خبر به نقل از عصرایران، در سال‌های اخیر علیرغم وضعیت وخیم اقتصادی در سرزمین‌های اشغالی و مهاجرت معکوس یهودیان اشکنازی و سفاردی؛ مهاجرت یهودیان فلاشا به فلسطین اشغالی ادامه داشت اما با گسترش درگیری رژیم صهیونیستی با فلسطینیان این مهاجرت‌ها نیز کاهش یافته است.

با توجه به اوضاع بد معیشتی یهودیان فلاشا در اتیوپی و سکونت آنها در خیمه و چادر، تاکنون حدود ۹۰هزار نفر از آنها خاک اتیوپی را ترک نموده و به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت نموده‌اند.

از آنجا که رژیم صهیونیستی بین ساکنان سرزمین‌های اشغالی تبعیض قائل بوده و یهودیان اشکنازی را شهروند درجه یک و یهودیان سفاردی را شهروند درجه دو و یهودیان فلاشا را شهروند درجه سه می‌داند، سعی می‌کند تا یهودیان فلاشا را به سکونت در شهرک‌های اطراف غزه تشویق و از آنها به عنوان سپر انسانی در مقابل فلسطینیان استفاده نماید.

یهودیان فلاشا به یهودیان سیاه پوست آفریقایی اطلاق می‌شود که خود را از نسل بلقیس ملکه سبا دانسته و به همین دلیل نسل خود را به حضرت داوود نسبت می‌دهند. قرار نگرفتن آنها در هیچ‌یک از تقسیمات سنتی یهودیان از جمله اشکنازی(یهودیان غرب اروپا)، سفاردی(یهودیان شرق) موجب شده است تا اکثر یهودیان آنها را به عنوان پیروان یهود نپذیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری