کد خبر: 11407

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: موضوع هسته ای بهانه است، حرف ما با آمریکا و حرف آمریکا با ما چیز دیگر است، آنها می خواهند ما تابع آن ها باشیم اما ما هرگز ذلیل دست آمریکا نمی شویم.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، سردار اسماعیل قاآنی شامگاه پنجشنبه در اجتماع بزرگ رزمندگان و بسیجیان خراسان رضوی در حسینیه بزرگ امام خمینی(ره) مشهد گفت: باید دقت داشته باشیم که زندگی کردن در این عصر ارزش بالایی دارد و بسیاری از بزرگان ما بسیار زحمت کشدند تا چنین نظامی پایدار بماند.

جانشین فرمانده سپاه قدس افزود: باید به همدیگر یادآوری کنیم تا همچنان پای این انقلاب باشیم زیرا بسیاری با انقلاب همراه بودند اما نتوانستد در این مسیر باقی بمانند و ما هم نیز که تاکنون در این مسیر مانده ایم به کمک خداوند بوده است.

وی ادامه داد: افتخار ما این است که بسیجی هستیم زیرا امام راحل که باعث تحول دنیا شد اجازه نمی دادند که به ایشان حتی رهبر گفته شود و می گفتند من رهبر نیستم بلکه خدمت گذار ملت هستم، اما وقتی به ایشان بسیجی می گفتند ایشان جمله خود را که امیدوارم خدا مرا با بسیجیان محشور کند بر زبان می آوردند.

جمهوری اسلامی تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده است

سردار قاآنی اظهار داشت: مهمترین شاخصه بسیج، تکلیف گرا بودن آن است، و به این کار ندارد که دیگران چه می کنند و چه می گویند، دومین شاخصه آن نیز فرمانده شناس بودن یک بسیجی است.

جانشین فرمانده سپاه قدس بیان کرد: اطراف کشور ایران تحولاتی در حال انجام است و دشمنان اسلام مشکلاتی را پیش می آورند که بعضی از آنها مقدمه مشکل آفرینی برای جمهوری اسلامی است اما تا به امروز تمام توطئه های دشمنان دفع و محکم ایستاده ایم، ضمن اینکه این ایستادگی را به ملت های دیگر آموزش نیز می دهیم.

وی با اشاره به حضور آمریکا در افغانستان در سال های گذشته گفت: آن موقع رئیس جمهور افغانستان می گفت ما می توانیم با ۸ میلیارد دلار کشور را اداره کنیم اما آمریکایی ها در اینجا ۳ هزار میلیارد دلار هزینه می کردند.

اسرائیل نا امن ترین کشور دنیا

سردار قاآنی اسرائیل را نا امن ترین کشور دنیا خواند و افزود: امروز نا امن ترین کشور دنیا اسرائیل است در حالی که آمریکا مسئول حفظ امنیت آن بوده، اسرائیل بدترین جنایات را در تاریخ انجام داده است و در یک مورد سه هزار انسان را در شهر بیروت به قتل رساند و در جنگ ۵۰ روزه نیز جنایات بار ترین جنگ تاریخ را رقم زد که در آن جنگ یک چهارم کشته شدگان کودک و حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر زن بودند که به شهادت رسیدند.

وی گفت: بسیاری از موشک هایی که حماس از آنها استفاده می کرد در جغرافیای خود فلسطین ساخته می شود در حالی که آن کشور سال ها محاصره بوده و حتی مجبور است مواد غذایی خود را از طرق تونل جا به جا کند.

جانشین فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: یکی از مذاکره کنندگان ما گفت وقتی مذاکرات ۵+۱ تمام شد تمام نمایندگان کشور های این گروه به جز آمریکا نزد من آمدند و گفتند که ما میدانیم هر چه ایران می گوید درست است اما چه کنیم که طرف مقابل آمریکاست.

موضوع هسته ای بهانه است

وی افزود: موضوع هسته ای بحث جانبی است، حرف ما با آمریکا و حرف آمریکا با ما چیز دیگر است، آنها می خواهند تا ما تابع آن ها باشیم اما جمهوری اسلامی زندگی کردن با عزت را آموخته است و هرگز ذلیل دست آمریکا نخواهد شد.

سردار قاآنی بیان کرد: به برکت دفاع مقدس و راهی که امام راحل به ما آموختند جموری اسلامی تمام توطئه های خود را خنثی و حتی آنها را به فرصت تبدیل کرده است و آمریکا در خیلی از موضوعات گرفتار ایران است.

نقش بی بدیل ایران در تحولات عراق

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به حادثه ۱۱ سپتامبر گفت: آمریکا در قضیه برج های دوقلو خود زنی کرد.

وی ادامه داد: اگر ایران نبود این تروریست های وحشی عتبات را ویران کرده و بغداد را می گرفتند و حتی حوزه علمیه نجف نیز امروز وجود نداشت.

سردار قاآنی با اشاره به اوضاع بحرانی منطقه در چند ماه گذشته افزود: در اوضاعی که تروریست ها فعالیت می کردند جنگ خونبار فلسطین را نیز راه انداختند اما جمهوری اسلامی ایران در تمام این جنگ ها نبرد کرد و با موفقت پیروز شد.

لزوم حفظ عزت ملی در تمام زمینه ها

جانشین فرمانده سپاه قدس اضافه کرد: حتی در آن موقع ناگهان موضوع یمن مطرح شد و آن کشور انقلاب خود را به نقطه مطلوب رساند؛ کسانی که در یمن انقلاب کردند فرزندان و تربیت شدگان جمهوری اسلامی بودند.

وی افزود: جمهوری اسلامی هم باید با عزت مذاکرات را پیگیری کند و هم با عزت در دیگر حوزه ها زندگی کند و آن را به دیگران نیز آموزش دهد.

سردار قاآنی در پایان گفت: دیروز امام خمینی(ره) قافله داراین انقلاب بودند و امروز مقام معظم رهبری، باید یادمان باشد که ما فرزند این جبهه هستیم و خوشبختانه از زمانی که تحولاتی در منطقه ایجاد شد بسیاری آمدند و اعلام آمادگی جانفشانی کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری