نخستین دستگاه آزمایش شوک هواپیما به همت ستاد توسعه توسعه فناوری وصنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در داخل کشورو با بهره گیری از دانش فنی و نوآورانه متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ' سید مهدی ایزدپناه ' ، مدیرعامل شرکت دانش بنیان طراح و سازنده آزمایش شوک هواپیما درکشورگفت: با دستیابی به دانش وفناوری بالای حوزه هوایی، نخستین دستگاه آزمایش شوک هواپیما (شبیه ساز برخورد هواپیما) با حمایت ستاد توسعه فناوری وصنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و به همت متخصصان این شرکت دانش بنیان طراحی وساخته شده است.

وی افزود: این آزمایشگر به متخصصان طراحی و ساخت هواپیما این امکان را می دهد تا مشکلات آزمایش و آزمایشگاهی موشک هواپیما در داخل کشور برطرف شود و ما بی نیاز از تعداد انگشت شمار کشورهای مجهز به این دانش و تکنولوژی باشیم.

ایزدپناه با بیان اینکه تمامی محصولات این شرکت با نیازسنجی کشور طراحی و تولید می شود، اظهارکرد: دستگاه اندازه گیری سخت وسایل پرنده، دستگاه اندازه گیری جرم و مرکز جرم و شبیه ساز انفجار و تحمل هیدرو استاتیک از دیگر دانش های فنی دست یافته شده در حوزه هوایی وهوانوردی به همت متخصصان شرکت دانش بنیان این شرکت است.

وی از طراحی و ساخت دستگاه آزمایش سوخت پره درآینده نزدیک خبر داد و گفت: دانش طراحی و نوآوری این محصولات انحصاری در کشور بوده و تمامی تولیدات این شرکت دانش بنیان برای اولین بار و با تکیه بر دانش فنی تولید می شود.

ایزدپناه بیان کرد: هم اکنون محصولات این شرکت به همت هشت متخصص به تفکیک پنج طراح سیستم های مکانیکی وسه متخصص بخش سیستم کنترل و نیروهای پروژه ای در حال تحقیق، پژوهش، طراحی و تولید محصولات مورد نیاز صنعت هوایی و هوانوردی هستند.

به گفته وی سیاست جدید مسوولان این شرکت در راستای انجام تحقیقات و دستیابی به دانش تکنولوژی های جدید برنامه ریزی شده است، به همین منظور پس از ایجاد تکنولوژی مورد نظر کشور و تهیه دفتر طراحی محصول مورد نظر ساخت آن برون سپاری می شود.

ایزدپناه اظهارکرد: بیشترین تعداد محصولات ساخته شده توسط این شرکت بعد از اعمال تحریم ها علیه ایران نیازسنجی ، طراحی و ساخته شده است، تا توان ملی متخصصان ایرانی به نمایش گذاشته شود.

یادآورمی شود: این شرکت دانش بنیان در ۱۴ سال فعالیت خود درعرصه هوایی وهوانوردی بیش از ۱۰۰ محصول نوآورانه با تکنولوژی جدید روانه بازار کرده است، مجوز دانش بنیان بودن محصولات این شرکت از شش ماه پیش صادر شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری