کد خبر: 11342

نخست وزیر عراق در مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواستار کمک این ائتلاف در تقویت عراق برای مقابله با داعش شد.

به گزارش قم خبر ؛ مهر به نقل از سی تی وی نیوز خبر داد، جان کری وزیر خارجه آمریکا امروز بطور خصوصی با حیدر العبادی نخست وزیر عراق در بروکسل دیدار کرد.

بنا بر این گزارش، نخست وزیر عراق خواستار حمایت های فراوان از عراق برای شکست دادن داعش شد.

حیدر العبادی در این دیدار گفت: عراق تنها کشوری در خاورمیانه است که عملاً در حال جنگ با داعش است.

در این گزارش آمده است حیدر العبادی امروز در مقر ناتو اعلام داشته است که درخواستی را به ناتو می دهد که در آن از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) درخواست تقویت توان نظامی عراق را کرده است.

سخنگوی ناتو نیز اعلام داشته است ناتو این درخواست را بررسی خواهد کرد و این ائتلاف هر کاری بتواند برای تقویت عراق برای مقابله با داعش انجام خواهد داد و هر گونه کمکی در این خصوص مکمل اقدامات ائتلاف ضد داعش خواهد بود.

همچنین فدریکو موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست امروز ۶۰ کشور ائتلاف ضد داعش در مقر ناتو در بروکسل با اشاره به تهدیدات داعش گفت: چالشی که ما با آن مواجه هستیم فقط برای خاورمیانه نیست بلکه چالشی برای کل جهان است.

همچنین در پایان این گزارش آمده است حیدر العبادی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در حملات هوایی علیه داعش در خاک عراق با دولت عراق هماهنگی کرده است، اظهار بی اطلاعی کرده است.

همچنین جان کری وزیر خارجه آمریکا امروز در این نشست اعلام داشت مبارزه با داعش ممکن است سال ها طول بکشد و این مبارزه تا وقتی که داعش شکست بخورد ادامه خواهد یافت.

کری مدعی شد که آیندگان در مورد اقدامات ما قضاوت خواهند کرد و اقدامات ما تا اینجا اثرات چشمگیری داشته است اما کارهای دشوار زیادی هنوز باقی مانده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری