عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حقیقت دو برداشت از اسلام آمریکایی وجود دارد و این موضوع پیچیده‌تر از جبهه مارکسیسم است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی دقایقی پیش در همایش «اسلام آمریکایی، تشیع انگلیسی» در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: در حقیقت دو برداشت از اسلام آمریکایی وجود دارد و این موضوع پیچیده‌تر از جبهه مارکسیسم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: بر هم زدن و دامن زدن به مشکلات و اختلافات بین مسلمانان خیانت به دین است.

ازغدی گفت: عقاید تشیع انگلیسی و تشیع اسلام ناب و حقیقی دعوای غیر مذهب و مذهب نیست بلکه فراتر و پیچیده‌تر از جبهه مارکسیسم است.

وی دامن‌زدن به جامعه دینی برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان را خیانت به جبهه دینی عنوان کرد و گفت:‌اگر تعبیر امام خمینی (ره) از اسلام به دو قسمت اسلام حقیقی و اسلام آمریکایی نام برده است به این علت است که این دو در اعتقادات و توحیدشان با هم متفاوتند زیرا اسلام حقیقی مذهب و اسلام را کاملا می‌شناسد و بر اساس روایات و قرآن عمل می‌کند اما شیعه انگلیسی از قرآن و روایات گزینشی کار می‌کند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه قبل از انقلاب بیشتر دانشجویان و اساتید به فکر کسب مدرک و تفریح در زندگی بودند و عده کمی از آنها سیاسی بودند تصریح کرد: گروه بچه‌های سیاسی نیز با هم یک دست نبودند زیرا برخی از‌ آنها با وجود آنکه در خانواده‌های مذهبی به دنیا آمده بودند اما به دلیل عدم آگاهی از دین اسلام و وارد نبودن به سیاست زمان خود نمی‌توانستند با گروه دیگری از سیاسیون که به صورت کامل از دین اسلام اگاهی داشتند و مبارزه درست را در کار و زندگی خود در نظر گرفته بودند همرا ه شده بودند.

وی تفاوت امام خمینی (ره)با سایر حوزویان قبل از انقلاب در تاکید به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ذکر کرد و گفت: اولین کسی که در زمان واقعه عاشورا مردم را به امر و نهی دعوت کرد حضرت زینب (س) بود که به گروه کوفیان اعلام کرد شما ابتدا امام حسین را دعوت کردید و بعد در زمانی که لازم بود با او همپیمان شوید وی را تنها گذاشتید.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه مهدویت دو نوع است افزود: مهم‌ترین مهدویتی که در حال حاضر مطرح شده است می‌توان از آن به عنوان مهدویت قلابی یاد کرد زیرا این گروه از افرادی که در مهدویت قلابی فعال هستند از واقعیت فرار کرده و همچنان منتظر حضرت مهدی (عج) هستند و معتقدند که خود حضرت مهدی (عج) جهان را تغییر می‌دهد در حالی که گروه دوم که مهدویت واقعی هستند و در انقلاب و دفاع مقدس از جان خود گذشتند معتقدند که باید در مسیر اسلام درست گام برداشت تا شرایط برای ظهور امام زمان فراهم شود.

وی از مهدویت‌های حقیقی به عنوان متفکرین انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: متاسفانه در زمان انقلاب و دفاع مقدس افرادی که جزو مهدویت قلابی هستند این متفکرین انقلاب اسلامی را متهم کرده و مسخره می‌کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه وقتی امام زمان به جهان بیاید سربازان واقعی‌اش تنها ۳۱۳ شیعه هستند که افرادی همچون امام خمینی و رهبر کبیر هستند بیان کرد: با آمدن امام زمان که عصاره همه انبیا و نقطه کمال است حرف و نگاه وی نجات‌بخش جهان خواهد بود و می‌تواند حکومت‌های جهان را سرنگون کرده و وضعیت رسانه‌ها و جهت‌گیری‌ آنها در کنار اصلاح عمل و عدل در جامعه را به شکل بهتری ادامه دهد.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: بدون مبارزه نمی‌توان عدالت را ایجاد کرد و همه انبیا نیز در فضای شکنجه و مسخره‌شدن مبارزه خود را ادامه دادند تا عدالت ایجاد شود.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه مهدویان قلابی به مردم تهمت می‌زنند دروغ می‌گویند و مال حرام می‌خورند اضافه کرد: مهدویان حقیقی آنهایی هستند که در جبهه و انقلاب قبل از هر عملیاتی زیارت و روضه می‌خوانند و جان خود را بی‌ادعا برای دفاع از سرزمین خود گذاشتند و این افراد کسانی نیستند جز شهدا.

وی با اشاره به اینکه شفاعت اهل بیت شامل افرادی که اهل وظیفه نیستند نمی‌شود و راه اضطراری برای فرار از عدالت الهی نیست متذکر شد: در شفاعت اهل بیت تبعیض وجود ندارد و بر اساس آیات قرآن کریم شفاعت اهل بیت فقط به اذن خدا و دقیقا در راستای عدالت انجام می‌شود و این در حالی است که اسلام آمریکایی دقیقا بر خلاف این موارد شفاعت اهل بیت را برای مردم بیان می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه این تعصب نیست اضافه کرد: ایمان و تعصب دقیقا مقابل هم هستند و هر کس تعصب بورزد باید بداند که نه به خداوند و نه به قیامت ایمان دارد.

رحیم‌پور ازغدی شیعه حقیقی و علوی را امامان عنوان کردو افزود: امامان وقتی از سوی خدا در شرایطی قرار گرفتند که باید برای حفظ اسلام صلح کنند و یا حتی مبارزه انجام دهند از اهداف اسلام حقیقی اطلاع داشتند بنابر این اسلام آمریکایی این حقیقت را نمی‌تواند بپذیرد و تلاش می‌کند تصویر نادرستی از شیعیان نشان دهد؛ به عنوان مثال ۱۰ دولت آمریکایی که قانون حجاب را ممنوع اعلام کردند به این نتیجه رسیدند که مردم به خصوص جوانان تحت تاثیر اسلام واقعی حجاب را یکی از مهم‌ترین اصول زندگی خود می‌دانند.

وی اشاره کرد: امام صادق (ع) فرمودند‌ه‌اند شیعه واقعی کسی است که مراقب آبروی ما باشد، بنابر این شیعه حقیقی شهروندی است که به نحوی زندگی کند که در خانواده و اجتماع آبروی امامان را حفظ کند به طوری که وقتی مسافری از خارج از کشور به شهر این شهروند می‌آید بر جعفر‌بن‌محمد و شیعه‌هایی که تربیت کرده است درود بفرستد و این موضوعی است که شیعه انگلیسی و اسلامی آمریکایی از آن دوری می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری