کد خبر: 11320

نشست نقد، بررسی و رونمایی کتاب «فساد در رسانه‌ها» ترجمه حبیب‌الله معظمی با حضور احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالان عرصه رسانه و فرهنگ در انتشارات سروش برگزار می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، کتاب «فساد در رسانه‌ها» اثر ادوارد اچ اسپنس، آندرو الکساندرا، آرون کوئین و آن دان؛ چهار نویسنده با تخصص‌های علوم ارتباطات، حقوق، فلسفه و فلسفه اخلاق تا جامعه شناسی و روان شناسی است که با طرح جدیدترین مباحث حوزه اخلاق کاربردی به تبیین مستدل اصول و ضوابط حرفه‌ای برای همه رسانه‌ها از جمله رسانه های جدید پرداخته‌اند.

از ویژگی‌های ممتاز این کتاب، اتکا و استناد آن به انبوه موارد و رویدادهای واقعی است که برای روزنامه نگاران و دیگر آفرینشگران در رسانه های گوناگون از مکتوب تا شنیداری و دیداری، دامنه اخلاقی دارد. همه رویدادهای ذکر شده در کتاب واقعی و دارای زمینه بحث اخلاقی هستند و جالب‌تر آنکه بیشتر این نمونه‌های عینی و واقعی مربوط به یک دهه اخیر و در کشورهای گوناگون است و بنابراین موضوع بحث برای خواننده پیگیر حوزه ارتباطات، ملموس است.

کتاب «فساد در رسانه‌ها» حاوی جدیدترین و آخرین مباحث مربوط به حوزه اخلاق کاربردی و تبیین مستدل اصول و ضوابط حرفه ای برای رسانه‌ها است به خصوص رسانه‌های جدید که انتشارات سروش این کتاب را در ۲۶۴ صفحه منتشر کرده است.

نشست نقد و بررسی و رونمایی از این کتاب با حضور احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و صاحب نظر حوزه رسانه، حبیب الله معظمی مترجم کتاب و جمعی از صاحب نظران و مدیران فعالان عرصه مطبوعات و عموم علاقمندان این حوزه روز سه شنبه ۱۸ آذر ماه ۹۳ ساعت ۱۴ الی ۱۶ در تالار اجتماعات انتشارات سروش واقع در خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان شهید مفتح، جنب مترو، طبقه هفتم ساختمان سروش برگزار و طی آن سرفصل‌های مختلف این اثر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری