عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سومین کنگره دانشجویان جهان اسلام فرصتی برای انتقال تجربه‌های دانشجویان است.

به گزارش قم خبر ؛ منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری سومین کنگره دانشجویان جهان اسلام در آستانه اربعین حسینی در کربلای معلی، اظهار داشت: خوشبختانه در دهه گذشته شاهد بودیم برنامه‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علم و فناوری و مباحث دیگر پیشنهاد داده مورد استقبال سایر کشورهای اسلامی قرار گرفته است.

وی افزود: امروز ایران گریزی از این ندارد که جامعه علمی جهان اسلام اعم از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان و نهادهای حوزوی جهان اسلام را مورد توجه قرار دهد.

قائم‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تاکید کرد: همان‌طور که در نقشه جامع علمی کشور آمده، فراتر از مرزهای کشور برنامه‌های بسیار جدی پیش بینی شده و در حوزه دانشجویی نیز همین‌گونه است.

کبگانیان با اشاره به اینکه دانشجویان جهان اسلام هدف مشترکی دارند، یادآور شد: برای جمهوری اسلامی ایران مرز در حوزه علم و فرهنگ در کشورهای اسلامی معنایی ندارد و این همکاری‌ها باید افزایش یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه برگزاری این کنگره بستری برای انتقال تجربه برای دانشجویان جهان اسلام است، افزود: ایران طی سال‌های گذشته تجربیات مختلفی را به دست آورده که می‌تواند ضمن انتقال این تجربیات به دانشجویان سایر کشورهای اسلامی از تجربه‌های مفید آنها برخوردار باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری