پارلمان اوکراین در شرایطی روز گذشته به ترکیب دولت جدید این کشور رای اعتماد داد که تکنوکراتها پست‌های مهم مالی را در اختیار گرفته‌اند.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از رویترز خبر داد، نمایندگان پارلمان اوکراین ضمن رای اعتماد به دولت جدید این کشور وزرای خارجه و دفاع را در سمت خود ابقا کردند که با توجه به این مساله بعید به نظر می رسد که سیاست کی یف در قبال استقلال طلبان شرق این کشور تغییر کند.

بر اساس این گزارش نمایندگان پارلمان اوکراین به پاولو کلیمکین به عنوان وزیر خارجه و استپان پولتوراک به عنوان وزیر دفاع در کابینه آرسنی یاتسنیوک نخست وزیر اوکراین رای اعتماد داده اند. کی یف از سوی جامعه بین المللی تحت فشار زیادی قرار داشت تا برای سر و سامان دادن به اقتصاد در آستانه ورشکستگی و حل و فصل بحران ماه های اخیر در شرق این کشور چاره اندیشی کند.

یاتسنیوک در جلسه رای اعتماد خطاب به نمایندگان پارلمان اوکراین گفت: سال ۲۰۱۵ سال سخت تری نسبت به امسال خواهد بود. ما برای سخت ترین و رادیکال ترین و موثرترین اصلاحات آماده هستیم.

کابینه جدید دولت اوکراین شامل تکنوکراتهای خارجی در پست های مهم و کلیدی است از جمله ناتالی جارسکو که یک شهروند آمریکایی است و بیش از ۲۰ سال است در اوکراین فعالیت می کند به سمت وزیر دارایی انتخاب شده است. وی پست های اقتصادی مختلفی در وزارت خارجه آمریکا بر عهده داشته است.

اوکراین در صورت اجرای اصلاحات اقتصادی می تواند میلیاردها دلار وام از نهادهای بین المللی دریافت کند. دو تکنوکرات خارجی دیگر نیز در ترکیب کابینه جدید اوکراین دیده می شوند. آیواراس آبروماویسیوس اهل لیتوانی و آلکساندر کویتاشویلی اهل گرجستان به ترتیب به سمت وزیر اقتصاد و وزیر بهداشت اوکراین منصوب شده اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری