کد خبر: 11297

حدادعادل گفت: علاج بیماری مصرف و این توطئه دشمنان، گفتمان اقتصاد مقاومتی است و این امر محقق نمی‌شود مگر با سبک زندگی اسلامی که یکی از خصوصیات این سبک زندگی جلوگیری از اسراف است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، مراسم رونمایی از کتاب مجموعه پوسترهای «سرطان مصرف» شب گذشته با حضور غلام‌علی حداد عادل، و جمعی از فعالین فرهنگی در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

حداد عادل در این مراسم اظهار داشت: اگر کسی ماهیت انقلاب را درک کرده باشد، تصدیق می‌کند که دشمنان انقلاب با تمام ابزار و نیروی خود به میدان آمده تا به اهداف خود دست پیدا کند. آن هم انقلابی که با نام دین و بدون الگو گرفتن از مکتب‌های غربی در یک کشور مهم تاریخی، پر جمعیت و حساس به لحاظ جغرافیایی واقع شده؛ چنین انقلابی برای آنها خطرناک است و به همین دلیل از فردای پیروزی انقلاب اسلامی مخالفت‌های آنان شروع شد که اوج آن در جنگ تحمیلی رژیم بعث حاکم بر عراق علیه ایران دیدیم.

وی ادامه داد: پس از جنگ، مبارزه با انقلاب تغییر کرد و به صورت فرهنگی و اقتصادی خودش را نشان داد. به طور مثال فشارهای اقتصادی آنها همیشگی بوده ولی در سال‌های اخیر بیشتر شده و بهانه آنها فعالیت‌های هسته‌ای است؛ آنها به قول خودشان تحریم‌های فلج کننده‌ای بر ما اعمال کردند تا روند حرکت انقلاب را متوقف یا کُند کنند؛ اما انقلاب اسلامی نه تنها از نفس نیفتاد بلکه آثار خود را در جهان اسلام نشان می‌دهد.

حداد عادل بیان داشت: دشمنان انقلاب اسلامی، انواع دشمنی‌ها از جاسوسی و ترور دانشمندان هسته‌ای تا تحریم نفت و تهدید نظامی را بر ما اعمال کردند؛ در حوزه فرهنگی نیز از همه ابزارهای موجود نظیر شبکه‌های اجتماعی و سایر ابزارها برای تحت فشار قرار دادن انقلاب استفاده کردند، حتی ۱۲۰ کانال ماهواره‌ای فارسی زبان برای تأثیر بر افکار عمومی راه‌اندازی کردند.

وی یادآور شد: آنها از سه سال پیش تا امروز در سوریه، تنها دولت عربی که در خط مقدم درگیری با اسرائیل قرار دارد مشغول نبرد هستند تا آن را ساقط کنند اما پشتیبانی انقلاب اسلامی آنها را ناکام گذاشت آنها حتی در عراق داعش را ساماندهی کردند که خوشبختانه باز هم این ایران است که در آنجا تأثیر گذار است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سرلشکر سلیمانی به شهر آمرلی رفت و آنجا را آزاد کرد و ایران هم به طور رسمی این موضوع را اعلام کرد. این وضع در مورد لبنان و حماس هم صدق می‌کند. در چنین شرایطی ملت و جوانان کشور باید از انقلاب حفاظت کنند.

وی گفت: هر کس به هر اندازه و ابزاری باید از انقلاب پشتیبانی کند، حتی دانشمندان ما با فکر خود نیز می‌توانند در این راه به انقلاب کمک کنند و به جای این که کشور را با پول نفت خام اداره کنیم باید با فروش و صدور دستگاه‌ها و وسایل و دانش اداره کنیم.

حداد عادل بیان داشت: به ازای همه جبهه‌هایی که دشمن مقابل ما باز کرده ما نیز باید همان تعداد جبهه اما قدرتمندتر مقابل آنها باز کنیم در واقع باید با تاثیر منفی دشمن بر افکار عمومی مردم مقابله کنیم در حقیقت باید باور کنیم انقلاب اسلامی همچنان در کشور ادامه دارد.

وی خطاب به اعضای نهضت مردمی پوستر انقلاب اسلامی گفت: خوشحالم سخنان رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ را جدی گرفتید و در آن وارد شده و فعالیت می‌کنید؛ پوستر یک قدرت انتقال پیام بسیار نیرومندی دارد که این موضوع را نباید فراموش کنیم، در واقع از ظرفیت هنری گرافیک هرگز نباید غافل شویم.

حداد عادل یادآور شد: علاج بیماری مصرف و این توطئه دشمنان، گفتمان اقتصاد مقاومتی است و این امر محقق نمی‌شود مگر با سبک زندگی اسلامی که یکی از خصوصیات این سبک زندگی جلوگیری از اسراف است.

وی بیان داشت: متأسفانه امروزه شاهد مسابقه مصرف در کشور هستیم اما شما با استفاده از ابزار هنر و پوستر کاری الهی و انقلابی و برخاسته از بصیرت انجام دادید.

در ادامه این مراسم از کتاب پوستر «سرطان مصرف» با موضوع فرهنگ غلط مصرف‌گرایی رونمایی شد، ضمن اینکه به گفته دبیر نهضت پوسترهای مردمی انقلاب اسلامی، ۷۰ پوستر با کیفیت چاپ در سایت نهضت مردمی پوستر انقلاب منتشر شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری