کد خبر: 11294

یک منبع محلی در موصل با اشاره به کشته شدن و فرار شمار زیادی از عناصر داعش از این شهر، گفت:‌ جوانان موصلی حاضر به پیوستن به گروه‌های تروریستی تکفیری نیستند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، به دنبال حملات سنگین ارتش و جنگنده‌های ائتلاف علیه مواضع داعش و کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌ها یا فرار آنها به سوریه، داعش در تقلای جذب جوانان موصلی است که به فرخوان این گروه تروریستی زیر هیچ فشاری پاسخ نمی‌دهند.

یک منبع محلی در شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق به خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد گفت: داعش در پی کشته شدن یا فرار کردن شمار زیادی از عناصرش در جریان درگیری با نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق، برای جذب جوانان موصل به صفوف این گروه تروریستی فراخوان داده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: عناصر داعش شروع به گشت‌زنی در خیابان‌های شهر موصل کرده و با جوانان این شهر درباره لزوم پیوستن به داعش سخن می‌گویند.

این منبع افزود: فراخوان داعش با پاسخ ضعیف جوانان موصلی روبرو شده که بیش‌تر آنها به خاطر تغییر منفی شیوه تعامل داعش با شهروندان موصلی دیگر اعتمادی به این گروه تروریستی ندارند.

منبع محلی موصل تاکید کرد: به خاطر همکاری جوانان موصلی با سرویس‌های اطلاعاتی نیروهای امنیتی عراق، شمار عناصر داعش و حتی رهبران این گروهک تروریستی کاهش یافته است.

به گفته این منبع، داعش این روزها با تلفات سنگین مالی و جانی روبروست به خصوص که نیروهای پیشمرگه در شماری از شهرهای استان نینوا پیروزی‌های خوبی در درگیری‌های شدید با تروریست‌ها داشته‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری