کد خبر: 11286

نیمی از احزاب در شورای هماهنگی اصلاح طلبان نیز در این شورای مشورتی حضور ندارند و به نظر ما باید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را باید تقویت کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از افکارنیوز، حزب ندای ایرانیان امروز به صورت رسمی به جمع احزاب اصلاح طلب اضافه شد. حزبی که چندی پیش با لیدری آقای صادق خرازی با ورود به صحنه سیاسی کشور مورد هجمه بسیاری از بزرگان اصلاح طلب قرار گرفت و بسیاری این حزب را مورد انتقاد قرار دادند.

با دکتر مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری در مورد وضعیت اصلاح طلبی گفت و گو کردیم .

* نظر شما راجع به تشکیل حزب ندای ایرانیان که به صورت رسمی در احزاب کشور و در جناح اصلاح طلب فعال شده چیست؟

اینکه هر کسی بتواند احزاب را در کشور تقویت کند از آنها استقبال می کنیم، آقای لاریجانی نیز گفته اند می خواهند حزب تشکیل دهند و ما نیز از این کار استقبال می کنیم.در مورد تشکیل حزب ندای ایرانیان اولین نفری بودم که گفتم کار خوبی بوده است و تشکیل احزاب فقط در جریان اصلاح طلبی نیست و مساله خیلی ویژه ای نیست.

برخی ها ممکن است اصلاح طلب باشند اما نظرشان مانند حزب مردمسالاری نباشد و این مساله مهمی نیست. بلکه باید از هر کسی که برای تقویت احزاب فعالیت می کند باید از او استقبال کرد.

* زمانی که حزب ندای ایرانیان اعلام موجودیت کرد هجمه هایی از سوی برخی اصلاح طلبان صورت گرفت، دلیل این هجمه ها چه بود ؟

من آدم هایی از اصلاح طلبان ندیدم که با ندای ایرانیان مخالفتی کرده باشد.

* آقای جلایی پور، حجاریان مخالفت کردند حتی آقای محمد قوچانی گفته اینها غوره نشده می خواهند مویز شوند؟

این حرف آنها نیست و حرف سایتها است و احزاب اصلاح طلب هیچ کس مخالف با حزب ندای ایرانیان نبوده و اکثر احزاب اصلاح طلب موافق بودند و شاید برخی افراد نیز چنین حرفهایی بزنند.

* آیا شما در شورای مشورتی اصلاح طلبان حضور دارید؟

نه حضور ندارم، و این شخصی نیست بلکه نیمی از احزاب در شورای هماهنگی اصلاح طلبان نیز در این شورای مشورتی حضور ندارند و به نظر ما باید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را باید تقویت کرد .

* برخی ها معتقدند شورای مشورتی اصلاح طلبان شورای مشورتی آقای خاتمی است، شما این موضوع را قبول دارید؟

بله همینطور است و اسم آن هم شورای مشورتی آقای خاتمی است.

* نظر شما راجع به سخنان آقای عیسی سحر خیز که گفته " بسیاری از اصلاح‌طلبان بر خلاف اول انقلاب دیگر علاقه‌ای به امام خمینی ندارند. " چیست؟

هویت اصلی اصلاح‌طلبان اصیل کشور با امام خمینی(ره) معنادار می‌شود. همواره انقلاب براساس و پایه اندیشه امام خمینی (ره) استوار بوده و اساس تفکر اصلاح طلبی برگرفته از رهنمودهای امام خمینی (ره) است.

ادعای آقای سحر خیز شخصی بوده اگر نه چطور می‌شود اصلاح طلبان امام خمینی(ره) را قبول نداشته باشند، اصلاح‌طلبان قبل از آنکه به اصلاح‌طلب بودن خود افتخار کنند به پایبندی به اندیشه‌های امام خمینی (ره) افتخار می کنند و ذره‌ای از اندیشه‌های امام عقب نشینی نخواهند کرد.من اظهارات آقای سحر خیز را محکوم می کنم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری