کد خبر: 11258

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری سومین کنگره دانشجویان جهان اسلام در کربلای معلی گفت: مقاومت در برابر استکبار زیر پرچم امام حسین(ع) پیام سومین کنگره دانشجویان جهان اسلام است.

به گزارش قم خبر ؛‌ آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری سومین کنگره دانشجویان جهان اسلام در کربلا، گفت: ظرفیت انقلابی و حرکت دانشجویان در عمق اجتماع در سطح جهان اسلام بیدارساز است.

وی افزود: اگر این حرکت بیدارساز و انقلابی با نهضت حسینی پیوند داشته باشد، قطعا می‌تواند ظرفیت نهفته جهان اسلام را در مسیر نهضت حسینی و علیه استبداد، استکبار و رژیم‌صهیونیستی و در امتداد نهضت حسینی با وحدت و برادری پیوند بزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه پیام برگزاری این کنگره در کربلا پیام حرکت، بیداری و پیوند با نهضت‌ حسینی است، گفت: پیام این کنگره می‌تواند احیاء روحیه جهاد و فداکاری و مقاومت اسلامی در مقابل آمریکا و رژیم‌صهیونیستی باشد.

آیت‌الله کعبی تعمیق برادری ایمانی زیر پرچم "لبیک یا حسین (ع)" با شعار "هیهات من الذلة" را از دیگر پیام‌های این کنگره دانست و تأکید کرد: حضور دانشجویان در کنگره‌ای با این پیام‌ها نشان می‌دهد که این دو عبارت، پرچم جهانی است و دانشجویان جهان اسلام زیر این پرچم حرکت توفنده خود را علیه نظام استکباری و دشمنان اسلام به حرکت درمی‌آورد و در مقابل جریان‌های تکفیری، بدلی اسلام هراسی را به انزوا می‌برند.

وی توجه به بازتاب‌های بین‌المللی انقلاب اسلامی و نهضت حسینی را محور پایه‌ای بیدارساز این کنگره دانست و گفت: توجه به حاکمیت دین در سطح جهان با پیوند میان عقلانیت و معنویت، علم و ایمان، عدالت و آزادی، حر‌ّیت و کرامت انسانی و الهام‌گیری از نهضت حسینی برای مبارزه با طاغوت در سطح جهان و دست نشانده‌های رژیم‌های استکباری نیز می‌تواند در این کنگره مورد توجه قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تأکید بر محور عدالت و عدالت‌خواهی و نقش اصالت در جنبش‌های دانشجویی سراسر جهان در کنار اخوت و برادری اسلامی می‌تواند نقش احیاگری با الهام از نهضت امام حسین(ع) در کربلای معلی را در بین دانشجویان جهان اسلام داشته باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری