جمعی از دانشجویان و فعالان عدالت خواه به رئیس قوه قضائیه در نامه ای به رئیس محترم قوه قضائیه نوشته اند درخواست مقابله با رانت خواری در ورزش و بخصوص فوتبال را داشته اند.

به گزارش قم خبر به نقل از دانا،جمعی از دانشجویان و فعالان عدالت خواه در نامه ای به رئیس محترم قوه قضائیه درخواست مقابله با رانت خواری در ورزش و بخصوص فوتبال را داشته اند. نسخه ای از این نامه در اختیار گروه ورزشی دانا قرار گرفته است متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
"آن روزی می توان درباره قوه قضائیه نفس راحتی کشید که این حالت در جامعه پیش آید که هر کسی در هر جای کشور مورد ستم کوچک یا بزرگی- از هر نوع- قرار گرفت، در دل او چراغ امیدی روشن باشد که سراغ قوه قضائیه خواهد رفت و تظلم خواهد کرد و بدون هیچ گونه لکنت و درنگ و کندی در کار، حق خود را خواهد گرفت، باید سعی کنید قوه قضائیه به این جا برسد، این هم فقط با عمل شما میسر است؛ به گفتن به مردم و وعده دادن و "مردم امیدوار باشید" و امثال اینها درست نمی شود باید این قدر این تجربه در میان مردم تکرار شود تا همه به این باور برسند" مقام معظم رهبری ۷ تیر ۸۰

محضر مبارک حضرت آیت الله آملی لاریجانی
ریاست محترم قوه قضائیه
با اهدای سلام و عرض تحیات

همانطور که استحضار دارید وضعیت ورزش کشور خصوصا رشته پرطرفدار فوتبال در سال های متمادی با توجه به ارتزاق مالی آن از محل بیت المال و میزان علاقه مندی عمومی ، بسیار خاص تر از سایر مقوله های اجتماعی و فرهنگی بوده است. تعبیر وجود مافیاهای بزرگ از یک سو ، همچنین هجوم بی محابای سیاسیون ورشکسته ، سرمایه داران شهرت طلب و قانون گریز و پول شویان به حوزه ورزش و عدم نظارت کافی توام با مماشات و برخوردهای سطحی با متخلفین ، چهره پاک ورزش را در انظار مخدوش کرده است .

از حضور مفسدان اقتصادی در ورزش و استفاده از رانت شهرت و محبوبیت به کرات شنیده ایم و چنانچه بارها در جلسات سخنگوی محترم آن قوه نمونه های بارز تخلفات این افراد را سوال نموده اند اما در این چند سال (حداقل ۱۰ سال اخیر ) علیرغم رخداد تخلفات بزرگ در حوزه ورزش برخورد قضایی با مدیران متخلف شاهد نبوده ایم . امروز فساد در فوتبال اظهرمن الشمس است ، و مدیران متخلف در پناه مافیای قدرت و ثروت گردن کلفتی می کنند، که این خود ناشی از عملکرد و نظارت ضعیف دستگاه نظارتی آن قوه در مبارزه با گردن کلفتان از خدا بی خبر است.

متاسفانه گاهی شاهد تسامح برخی مسئولین قضایی و همچنین صاحبان قدرت و ثروت با این پدیده های شوم بوده ایم.

حضرت آیت الله آملی لاریجانی

طی سالیان اخیر مدیران متخلف در باشگاههای دولتی از نص صریح قانون به دفعات عدول نموده اند و به طور نمونه ماحصل تخلفات و بی انضباطی های مالی آقایان را در وضعیت کنونی دو باشگاه بزرگ کشور استقلال و پرسپولیس که خواستگاه میلیونها جوان ایرانی بوده ، شاهد هستیم . دو باشگاه ۱۰۰ درصد دولتی امروز به دلیل بی کفایتی مدیران گذشته (ظرف سه سال گذشته ) و عدم نظارت مقامات مربوطه ( سازمان ورزش و مجمع باشگاهها ) و از همه مهمتر با مماشات و غفلت دستگاههای نظارتی در برخورد و معرفی به موقع متخلفین به دادگاه ، با بدهی بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریالی روبرو شده اند .

کسانی که دیروز حقوق بیت المال را تضییع کرده اند در مقابل درخواست تحویل حساب و کتابها هنگام برکناری (چگونگی هزینه ها و مخارج) با حمایت ایادی شان جیغ بنفش فریاد می کشند و به نحوی برافروخته می شوند که گویی به آنها اتهامی زده شده است و بلافاصله مظلوم نمایی می کنند به نحوی که امروز طلبکارانه می تازند و خود را قیم فوتبال کشور می دانند . افراد سیاسی که با شکایت یک نهاد مهم انقلابی به جرم زمین خواری محکوم شده اند و سوء مدیریت شان در مقام مدیرعامل و رییس هیات مدیره محرز است همچنان در ورزش خودنمایی می کنند و همچنان با ضعف دستگاههای نظارتی پاسخگوی لطمات وارده به بیت المال در دوره مدیریت و هیات مدیره خود نیستند. ( از این موارد مصادیق بسیاری موجود است)

طبق قانون تجارت آیا هیات مدیره وقت این دو باشگاه مسئولیت تضامنی در قبال عملکرد شرکت و مدیران آن ندارند ؟

جعل امضا و قرارداد ، فروش اموال باشگاهها بدون رعایت ضوابط قانونی ، نامشخص بودن درآمدها و محل هزینه ها ، تضییع حقوق بیت المال ، هزینه درآمدهای متعلق به سالهای آینده شرکت های دولتی ( پیش فروش) ، صدور چک بلامحل، جابجا نمودن قرادادهای تعهدآور و ... از جمله تخلفات مدیریت گذشته دو باشگاه بزرگ است .

مبارزه با مفسدین و پیشگیری از فساد همواره یکی از گفتمان‌های اصلی انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب بوده است که تبلور آن را در پیام هشت ماده‌ای سال ۱۳۸۰ معظم له می‌توان به وضوح دید. در این پیام چنین آمده است:

“اگر دست مفسدان و سوء استفاده‌کنندگان از امکانات حکومتی قطع نشود و اگر امتیازطلبان و زیاده‌خواهان پرمدعا و انحصار جو طرد نشوند سرمایه‌گذار و تولیدکننده و اشتغال‌طلب همه احساس ناامنی و نومیدی خواهند کرد و کسانی از آن به استفاده از راه‌های نامشروع و غیرقانونی تشویق خواهند شد.”

این در حالی است که بحث مبارزه با فساد مالی سالیان گذشته به طور مکرر توسط دولت‌ها مطرح شده است با وجود سابقه طولانی چنین مطالبه‌ای که از سوی رهبر معظم انقلاب و مردم، عملکرد دولت‌های گذشته نشان می‌دهد که این موضوع غالبا در حد یک شعار با کارکردهای خاص سیاسی خود متوقف مانده و در عمل نتوانسته انتظارات جامعه را برآورده سازد. این همان خطری است که مقام معظم رهبری در هشتمین بند پیام هشت ماده‌ای مبارزه با فساد به آن اشاره کرده بودند "با این امر مهم وحیاتی نباید به گونه‌ی شعار تبلیغاتی و تظاهرگونه رفتار شود. به جای تبلیغات باید آثار و برکات عمل مشهود گردد."

رییس محترم قوه قضاییه

حال باید پرسید که چرا علیرغم پاکدستی و قانونمدار بودن وزیر ورزش در دولت یازدهم ، در عمل و در واقعیت ورزش کشور، هیج تحول چشمگیری از سوی نهادهای نظارتی خصوصا سازمان بازرسی کل کشور بعنوان نهاد نظارتی آن قوه در حوزه ورزش مشاهده نشده است؟ البته نیک می دانیم که سازمان بازرسی کل کشور برای بهبود نظام اداری و مالی کشور در حوزه های مختلف گام های موثری برداشته که جای تقدیر دارد اما برخی از کارشناسان آن مجموعه در برخورد با برخی متخلفان در حوزه ورزش به خصوص فوتبال به گونه ای برخورد کرده اند که شائبه برخورد سلیقه ای و گزینشی از آنها برداشت می شود .

علیرغم برنامه های ضد فساد دکتر گودرزی در ورزش و اعتقاد وی مبنی بر وجود فساد در فوتبال و اداره دوباشگاه استقلال و پرسپولیس (در دوران سه سال گذشته ) دستگاههای نظارتی پیگیری لازم جهت بررسی و برخورد و معرفی احتمالی به محاکم قضایی را ندارند ؟

تاکنون کدام مدیر متخلف در حوزه ورزش به دادگاه معرفی شده و بدور از مماشات به سزای عملکردش رسیده است ؟

آیا طی سالیان اخیر برخورد با مدیران متخلف ورزش از راس دستگاه گرفته تا ذیل آن دچار اهمال و سیاسی کاری نشده است ؟ حکم محکومیت رییس سازمان تربیت بدنی از استنکاف اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان کجاست ؟ حکم محکومیت مدیرانی که شرکتهای دولتی استقلال و پرسپولیس را در گذشته به مدت یکسال بدون هیات مدیره و به صورت فردی اداره کرده اند کجا اعلام شده است ؟

نتایج بررسی های عملکرد مدیران دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس طی ۳سال گذشته به کجا انجامید ؟

اگر عملکرد مدیران قابل دفاع و تقدیر است سازمان بازرسی کل کشور و دیگر نهادهای نظارتی نظر نهایی خود را در این خصوص اعلام و از مدیران مربوطه بعنوان خدمتگزار صادق توسط وزارت ورزش تشکر و قدردانی شود اما سوال اینجاست که پس این بدهی های میلیاردی و بی انضباطی های مالی از کجا آمده و دست رنج کدام مدیر است ؟ اما نتیجه به جای مانده و قابل رویت ، سوء مدیریت و تخلف مدیر را نشان می دهد که در این صورت این سوال پدید می آید که حکم محکومیت مدیران متخلف کی صادر و چه زمانی اجرا شده است ؟

چه کسی پاسخگوی به هدر رفتن منابع مالی از کیسه بیت المال است ؟

مگر نباید مدیر متخلف مبالغ به هدر رفته را به حساب دولت بازگردانده و خسارت پرداخت نماید ؟
دیون موردنظر کی و به کدام حساب دولت واریز شده است ؟ در کدام سیستم دولتی مدیران آن سیستم ، مدارک و اسناد مالی و اداری را با خروج خود از سازمان خارج می کنند و آنها را تحویل مدیر بعدی نمی دهند ؟ کدام مدیر دولتی برای درآمدهای شرکتش مجاز است حساب شخصی افتتاح کند و بیت المال را در حساب شخصی گردش دهند ؟

وا اسفا سر می دهیم که بر اثر مماشات و اهمال و تعارف دستگاههای نظارتی ، مدیر متخلف دیروز با کوهی از تخلف های رنگارنگ و گوناگون امروز فریاد پاکدستی ، شفافیت و انا الحق سر می دهد .
و این تاکید رهبری معظم انقلاب است که در اولین بند از پیام هشت ماده‌ای به این موضوع اشاره فرموده‌اند "با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعر‌ه‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‌ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می‌شوند و طبیعی است بددلانی که با سعادت ملت و کشور مخالفند یا ساده‌دلانی که از القایات آنان تاثیر پذیرفته‌اند با آنان هم صدا شوند".

حال جنبش عدالتخواهی که طی سنوات گذشته در امر مطالبه‌ی مبارزه با مفاسد از پیشروان بوده بر خود لازم می‌داند از مسئول محترم قوه قضاییه عاجزانه ، اعلام نتیجه مناسب و فوری پرونده‌های مفتوح سال‌های گذشته دو سرمایه ملی یعنی باشگاههای استقلال و پرسپولیس را مطالبه کند.
معتقدیم که مبارزه با فاسد مربوط به هر سه قوه است و عدم رعایت عدالت در مطالبه مبارزه با فساد و فراموش کردن سایر دستگاه‌ها، فساد در عدالتخواهی است همان گونه که به تعبیر مقام عظمای ولایت در فرمان هشت ماده ای "تسامح در مبارزه با فساد، به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است" .

دانشمند فرزانه و فقیه عالیقدر

حدودا ۵ سال پیش، انتصاب حضرت عالی به سمت ریاست قوه قضائیه و پذیرش این امر از جانب شما نور امیدی در چشم عاشقان انقلاب پدید آمد که عالمی مبارز با آگاهی فقهی و حقوقی بالا، با پشتوانه شاگردی اساتید و مفاخری بزرگ بر اریکه قوه قضا تکیه می زند و با نگاهی انقلابی به اصلاح امور این قوه که همیشه به مثابه‌ پاشنه آشیل رضایت مردم از نظام بوده است عمل خواهد کرد و صد البته این اتفاق افتاد و با استعانت از خداوند متعال و حمایت های رهبری عظیم الشان ، قوه قضایی کشور در برخورد با فسادهای بزرگ چون پرونده بیمه ،اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی سربلند شده و مردم عزیز را به ایجاد و برقراری عدالت واقعی امیدوار نمود .

خریدن همه تبعات پذیرش این امر خود جهادی بزرگ از نگاه علاقه مندان انقلاب بوده است، موضع گیری‌های بی سابقه حضرت عالی به ویژه در مورد فساد و فتنه ۸۸ به شعله ورتر شدن این امید کمک کرد اما همچنان سئوال‌هایی جدی در این زمینه برای یاران دلسوز در حوزه ورزش و جوانان باقی مانده است:

ضمن احترام به همه خدمتگزاران صدیق سازمان بازرسی کل کشور و رییس عادل و دلسوز آن ، چرا کارشناسان ورزش آن سازمان در نظارت های خود گزینشی عمل کرده و با مقتضیات زمان و افراد ، برداشتهای متفاوتی از قانون می کنند ؟

نقش نظارتی سازمان و برخورد با مافیا و متخلفین در فوتبال چگونه بوده است ؟

اگر بازرسین ویژه جنابعالی گذری در میان ورزشی ها داشته باشند به گزارش های جالبی از تبعیض و برخوردهای دوگانه و باندی برگرفته از مماشات و رفاقتی دوستان دستگاههای نظارتی خواهند رسید .
آیا استحضار دارید یک نهاد فوتبالی با ترفندهای مختلف مسابقات پیش بینی فوتبال ( شرط بندی ) با سود هنگفت برگزار می کند و با عرض تاسف باید گفت که شخصی با لباس مقدس روحانیت از این امور حمایت و پشتیبانی می کند ؟

رویکرد تساهل و تسامح در برخورد با مفسدان ( در هر حوزه و جایگاه ) چه نسبتی با فرمان صریح مقام معظم رهبری در این زمینه دارد ؟

آیا مستحضر هستید کارشناسان سازمان بازرسی مستقر در ادارات ورزشی با مستمسک شدن به "جهل به قانون" مدیران متخلف را تبرئه می دانند ؟ ( با عنایت به اینکه جهل به قانون رافع مسئولیت نیست) و نسبت این مدل برخورد با صحبت مقام معظم رهبری که "اگر شما که قوه قضائیه هستید عادل باشید و در هر شرایط و نسبت به هر کسی از شخص من تا آحاد مردم و مابین همه مسئولان حکومتی عدالت را هدف اصلی و غیرقابل اغماض بدانید، امکان ندارد که بتواند از عدالت منحرف بشوند." (مورخ ۲۰ شهریورماه ۱۳۶۸)

آیا سازمان بازرسی کل کشور در نظارت بر نحوه واگذاری دو باشگاه مردمی استقلال و پرسپولیس (با هواداران میلیونی) برنامه ویژه ای دارد ؟

این روزها شایعات ناخوشایندی به گوش می رسد که سرمایه داران معروف ، برای نجات و جلوگیری از رسیدگی به تخلفات و پرونده های اقتصادی شان به کمک بعضی از عوامل خودفروخته و نادان در بعضی از دستگاههای دخیل در امر واگذاری و رسانه ها سعی در خرید دو باشگاه مطرح و پرطرفدار داشته و حتی اعلام آمادگی نموده اند. حال در صورت صحت این ماجرا ، این سوال مطرح است که بر چه اساس و مکانیزمی سلامت اقتصادی و اخلاقی آقایان موردنظر لحاظ شده است ؟

در فرازی از فرمایشات معظم له در خطبه های نماز جمعه تهران مورخ ۲۳/۲/۱۳۷۹ که می فرمایند :
"اگر کسى وابسته به سرمایه‌داران نباشد و مراکز قدرت سرمایه‌دارى نباشد، نه حرفش زده مى‌شود، نه صدایش به گوش کسى مى‌رسد و نه آزادى بیان دارد! آرى؛ سرمایه‌داران آزادند که به‌وسیله روزنامه‌ها و رادیوها و تلویزیونهاى خودشان، هرچه را که دلشان مى‌خواهد، بگویند!"

سرمایه دارانی که در پشت پرده ، تخریب علیه وزارتخانه را ساماندهی می کنند و در جلوی نمایش ، بعنوان حامی ورزش و اقتصاد و نماینده بخش خصوصی می نشینند و وعده و وعیهای آنچنانی سر می دهند .

آری ، آنها صدای پای عدالت و مبارزه با فساد را شنیده اند و برای فرار و گمراه نمودن تخلفات اقتصادی خویش ، حضور در ورزش را به لطف جیره خواران مستقر در دستگاههای اجرایی ، قانونگذاری و رسانه ای بهترین پناه و مامن خویش می دانند.

معظم له در دیدار رییس جمهور و اعضای هیات دولت در مورخ ۸/۶/۱۳۷۵ فرمودند :

"گونه‌‌اى عمل نشود که برخى افراد زرنگ حتى با استفاده از قوانین بتوانند در سایه مسأله مشارکت در امور و بخش خصوصی ، ثروتهاى بادآورده جمع کنند. لازمه وجود ثروتهاى کلان و بادآورده برخی ها، استمرار فقر و محرومیت برخى قشرهاست و تا وقتى این وضع ادامه یابد فقر ریشه کن نمى‌‌شود."
شعارها و توجیه های اقتصادی سرمایه داران امروزی در قالب تحت لوای توسعه بخش خصوصی و کمک به ورزش که به نوعی کلاهبرداری نوین بوده را رهبری به خوبی و روشنی در میانه های دهه هفتاد به مسئولان گوشزد نموده اند .

همه مسئولان وظیفه دارند فرمایشات رهبری را عمل کنند و در صورت تخطی زیرمجموعه از آن با آنها برخورد کنند.

بابک زنجانی که در گذشته مورد تایید دستگاه های نظارتی کشور ، دفتر رییس جمهور وقت ، بانک مرکزی و وزارت عریض و طویل نفت بود امروز سرنوشتش در زندان اوین است و طبق گزارش دستگاه قضایی جرایمش کلاهبرداری ، جعل و .... می باشد یا دیگر سرمایه داران متخلف که در حال حاضر سوابق و پرونده های بدهی و کلاهبرداری آنها در قوه قضائیه ، سازمان بازرسی کل کشور ، وزارت اطلاعات و ... مفتوح بوده از جمله متقاضیان خرید هستند. امروز شرکتهای دولتی بجای "خصوصی سازی" به سمت "شخصی سازی " پیش می روند .

چه تضمینی وجود دارد که سرمایه داران موردنظر به سرگذشت بابک زنجانی ، مه آفرید خسروی و ... دچار نشود ؟

چرا آقایان برای رسیدن به استقلال و پرسپولیس دست و پا می شکنند ؟ آیا تلاش آنها برای رسیدن به دو تیم محبوب پایتخت ، پنهان کردن عملکردشان پشت ورزش و امان خریدن از قوه قضاییه به بهانه هواداران نیست ؟

کسانی که دیروز به دنبال تخریب حرم مبارک امامزاده و ساخت مرکز تجاری بودند امروز به دنبال خرید باشگاه دولتی هستند .

در صورت دستگیری آقایان ، چه کسی پاسخگوی احساسات میلیونها هوادار جوان و دلباخته خواهد بود ؟ قوه قضاییه ، فرد در زندان ، وزارت ورزش یا وزیر ورزش ؟

چرا گزارش شفاف و تفصیلی از فرآیند شکلی و ماهوی رسیدگی به پرونده‌های مفسدان ورزشی و فوتبال ارائه نمی‌شود؟

اعتماد عمومی به دستگاه‌های دولتی و قضائی در گرو آن است که این دستگاه‌ها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهند و از همه مهم تر و بالاتر از همه آنها خدا شاهد و ناظر ماست که والی الله ترجع الامور.

این امور و مفاسد مذکور، گذشته از ضرر و زیان های ایجاد شده برای ورزش کشور و حقوق بیت المال متاسفانه موجبات بدبینی مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولین پاک آن را فراهم آوره است. چرا که آنان با چشم خود شاهد این حقیقت تلخ هستند که چه کسانی سرمایه های ورزش آنها را ویران کرده و نه تنها برخورد نشده بلکه در جراید و محافل ورزشی خود را قهرمان ملی معرفی می کنند.

"ای مردم، بزرگان عبرت بگیرید از موعظه¬ای که خداوند به دوستان خود در قرآن میفرماید اگر شما خود را اولیای خدا میدانید، و اگر دیندارید و مخاطب قرآن هستید پس بی¬تفاوت نمانید و احساس تکلیف کنید! آیا ندیده¬اید که خداوند چند بار در قرآن به روحانیون مسیحی و یهودی به شدت حمله فرموده و آنها را توبیخ کرده است که چرا مردان خدا در جامعه و حکومت بی-عدالتی و فساد دیدند و سکوت کردند؟ چرا اعتراض و انتقاد نکردند؟ و فریاد نکشیدند؟" و نیز فرمود:«نفرین بر کسانی از بنی اسرائیل که کافر شدند. آنها که امر به معروف و نهی از منکر نکردند، و چه بد عمل کردند.»

خداوند علمای مسیحی، یهودی و روحانیون و آگاهان ادیان قبل را نکوهش کرد زیرا ستمگرانی جلوی چشم آنها فساد میکردند و اینان میدیدند و سکوت میکردند و دم برنمی¬آوردند. خداوند چنین کسانی را توبیخ کرده که چرا در برابر بی¬عدالتی و تبعیض و فساد در حکومت و جامعه¬ی اسلامی ساکت هستید و همه چیز را توجیه میکنید ؟ چرا سکوت کرده¬اید؟

جناب رییس

متن فوق قسمتی از خطبه منی' حضرت ابا عبدالله (ع) ، درجمع علمای دین و خواص جامعه است که در حقیقت الگوی مبارزه همه جانبه با فساد را برای تمامی نسل های بشریت بیان کرده است. خطبه ای که خواص جامعه از بنده حقیر تا جنابعالی و بالاتر را ملزم به عدم سکوت در برابر ظلم و فساد و مبارزه با گردن کلفتان و زالو صفتان جامعه می کند.

آنچه انگیزه نوشتن این نامه به حضرتعالی شده است، علاوه بر احساس تکلیف شرعی، وضعیت نابسامان و فساد در فوتبال است.

بنا بر واقعیت های غیر قابل انکار فوق، خواسته جنبش عدالتخواه از جنابعالی به عنوان رئیس قوه قضائیه و چهره ای که رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای ( ارواحنا له الفداه ) ایشان را به برخوردار از روحیه‌ و توان نوآوری و ابتکار، موصوف نموده و چشمداشتِ سلامتِ ارکان و اتقانِ احکام و سرعت و سهولت در اجرای عدالت را، انتظار بحق شان از شما اعلام کرده اند، این است همانطور که تا کنون شعاری جز مبارزه با دانه درشت ها نداده اید، با این مقوله درد آور در ورزش به طور ویژه رسیدگی به عمل آورید.

والسلام علی من التبع الهدی

جمعی از دانشجویان و فعالان عدالت خواه

علی قربانی ( دانشجوی مدیریت و فعال رسانه ای ) ، مهدی ملک پوریان( دانشجوی روزنامه نگاری و فعال رسانه ای ) ، احمدرضا اسلامی ( دانشجوی تربیت بدنی ) ، حسن میگونی ( دانشجوی علوم سیاسی و فعال رسانه ای) ، مهدی طاهری ( دانشجوی مدیریت و فعال فرهنگی ) ، رضا بنکدار ( دانشجوی تربیت بدنی ) ، محمد سمیع آذر ( دانشجوی مدیریت و فعال فرهنگی ) ، محسن محمدزاده (دانشجوی مدیریت ) ، بابک سهرابی نژاد ( دانشجوی تربیت بدنی و فعال رسانه ای ) ، محسن مهاجر ( دانشجوی جامعه شناسی ) ، میثم رضایتمند ( دانشجوی مهندسی معدن و فعال فرهنگی ) ، علی میرزا محمدی (دانشجوی حقوق و فعال فرهنگی) ، امیر لواسانی( دانشجوی اقتصاد و فعال رسانه ای ) ، محمد امامی راد ( دانشجوی حقوق و فعال رسانه ای ) ، سعید میریان ( دانشجوی تربیت بدنی ) ، سید عمار موسوی ( دانشجوی مدیریت و فعال فرهنگی ) ، حسن حاتمی فر ( دانشجوی حقوق و فعال فرهنگی ) ، میلاد حیدری (دانشجوی مدیریت) ، مهران رضویلر ( دانشجوی تربیت بدنی ) ، محمد ممیوند زاهدی (دانشجوی مهندسی نرم افزار و فعال فرهنگی ) ، سید مهدی حسینی اردستانی ( طلبه و و فعال فرهنگی ) ، سهام الدین دادگر (طلبه و و فعال فرهنگی ) ، حسن ناجکار ( دانشجوی مدیریت و فعال فرهنگی ) ، سید مهدی شجاعی ( فعال فرهنگی ) ، حمید باقرنژاد ( فعال رسانه ای

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری