کد خبر: 11165

عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آیت الله مدرس(ره) در مقابله با دشمنان ودفاع از اسلام و دین از هیچ کس نمی ترسیدند و در رویارویی با رضا شاه با قدرتی وارد می شدند که زبان زد خاص و عام بودند.

آیت الله محمود رجبی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، بااشاره به اینکه آیت الله مدرس(ره) چهره علمی برجسته در حوزه علمیه قم و نجف بودند، اظهار داشت: مرحوم مدرس(ره) از نظر علمی یکی از مجتهدین مسلط در دوران خودشان بودند.

 
وی بابیان اینکه آیت الله مدرس(ره) در عرصه سیاست احساس وظیفه کردند و از موقعیت علمی خود به خاطر سیاست گذشتند، افزود: آیت الله مدرس(ره) از موقعیت علمی خوبی برخوردار بودند و می توانستند به موقعیت علمی بالایی دست پیدا کنند اما احساس مسئولیت کردند و در عرصه سیاست حضور پیدا کردند.
 
عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم بااشاره به بصیرت بالایی آیت مدرس(ره) عنوان کرد: توطئه دشمنان با بصیرت آیت الله مدرس(ره) نقش بر آب شد، و خطرات و توطئه های دشمنان اسلام را به خوبی تشخیص می دادند.
 
آیت الله رجبی بابیان اینکه شهید مدرس از شجاعت بالایی بر خوردار بودند و مستحکم و قوی با دیکتاتور زمان خود یعنی رضا خان مقابله کردند، گفت: آیت الله مدرس(ره) در مقابله با دشمنان ودفاع از اسلام و دین از هیچ کس نمی ترسیدند و در رویارویی با رضا شاه با قدرتی وارد می شدند که زبان زد خاص و عام بودند.
 
سیاست ما عین دیانت است
 
وی بابیان رضاخان در مقابله با آیت الله مدرس(ره) به ستوه آمده بود، عنون کرد: دشمن تلاش می کرد که جا بیندازد که سیاست یک امر منفی است و با دین تضاد دارد و آیت الله مدرس(ره) این توطئه را تشخیص داد و سیاست را عین دیانت دانستند.
 
 عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آیت الله مدرس(ره) این مطلب را جا انداخت که نمی تواند کسی ادعای دین داری کند اما از سیاست کناره گیری کند.
 
آیت الله رجبی بابیان اینکه آیت الله مدرس(ره) برای دفاع از مردم دلسوزی می کرد، تصریح کرد: ایشان در برابر نظام سلطه خارجی می ایستادند و توطئه های رضا خان که دست نشانده انگلیس بود را افشاگر می کرد.
 
وی بااشاره به اینکه امروزه ما در حوزه و روحانیت نیاز جدی به این افراد داریم، افزود: چهره ای مانند آیت الله مدرس (ره) که روشن گری کند و در پای قوانینی که به نفع مردم است بایستند و منافعی که به نفع دشمنان اسلام است مقابله کند، نیاز داریم.
 
عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه آیت الله مدرس(ره) استاد اخلاق بودند، افزود: آیت الله مدرس از تنها بودن وحشتی نداشتند و چهره ای قاطع با مقام علمی بالایی در مقابل استکبار جهانی ایستادند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری