یک کارشناس امور زنان و خانواده با انتقاد از سفر کارشناسان معاونت امور زنان ریاست جمهوری به کشور فنلاند گفت: نمی‌توان پروژه خانواده سالم را در کشور فنلاند که خانواده‌های آنجا به اضمحلال رفته است جست و جو کرد.

به گزارش قم خبر ؛ زهرا سجادی در گفت و گو با فارس با اشاره به فعالیت کار گروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: جامعه ما نیازی به الگو گرفتن از کشورهای غربی ندارد و اگر هم الگویی برای استحکام و پایداری خانواده‌ةا قرار است تعریف شود نباید به دنبال الگوهای غربی باشیم چراکه در این کشورها چیزی که نادیده گرفته شده است موضوع خانواده سالم است.

وی افزود: اخیرا کار گروه خانواده سالم معاونت امور زنان ریاست جمهوری به فنلاند سفری داشته اند تا برای انجام پروژه خانواده سالم از اطلاعات و تجربه‌های آن کشور استفاده کنند اما نکته قابل توجه این است که این کشور از لحاظ خانواده شرایط بسیار نامساعدی دارد.

سجادی تصریح کرد: فنلاند کشوری است که بیشترین حضور زنان در دستگاه‌های دولتی و مجلس خود را دارد به گونه ای که از ۲۰ نفر اعضای دولت ۱۲ نفر از آنها زن هستندو ۴۲ درصد نمایندگان مجلس آنها را نیز زنان تشکیل می‌دهند.

این کارشناس امور زنان افزود: اگر مسئولان حوزه زنان به دنبال الگویی در زمینه خانواده سالم هستند نباید به سراغ چنین جوامعی که خانواده در آنها به اضمحلال رفته است بروند بلکه باید الگوهای اسلامی مطابق با سبک زندگی ایرانی اسلامی را در جامعه ترویج کنند.

سجادی ادامه داد: در کشور فنلاند بیشتر مسئولان می‌توانند الگوی اشتغال زنان را دنبال کنند چراکه در این جامعه چیزی به عنوان خانواده پایدار را نمی‌توان جست و جو کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری