کد خبر: 11124

استاد حوزه و دانشگاه:

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به کمبود‌ها در بحث انقلاب اسلامی گفت: وجود مرکز تحقیقاتی قوی در راستای پردازش مباحث انقلاب و پاسخ‌گویی به مطالبات نخبگان جهان نیاز امروز جامعه است.

حجت السلام نجفعلی در گفت و گو با قم اظهار کرد: خلع‌ها و کاستی‌هایی در بحث انقلاب اسلامی وجود دارد که روی آن‌ها کار نشده و با توجه به اینکه تئوری انقلاب اسلامی جامع‌ترین نظریه است ولی در مسائل بین المللی کمتر رواج پیدا کرده است.

 

استاد جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به استفاده دیگران از نظریه انقلاب اسلامی افزود: غربی‌ها و شرقی‌ها به انقلاب‌ها خود می‌بالند و از نظریه‌های انقلاب ما استفاده کرده و نظریه‌های جدیدی بیان می‌کنند و متاسفانه خود ما آن‌ها را می‌خوانیم.

 

میرزائی با اشاره به کمبود‌ها در بحث انقلاب اسلامی عنوان کرد: ما در ایران یک مرکز تحقیقاتی قوی که مباحث انقلاب را پردازش کند نداریم و برای پاسخ‌گو بودن به مطالبات نخبگان جهان به چنین مکانی نیاز مبرم داریم.

 

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ریشه انقلاب اسلامی در شیعه است ولی اثرات و میوهٔ آن برای کل جهانیان است و‌‌ همان گونه که امروزه با تاسی به قیام امام حسین (ع) تحولات و انقلاب‌های بزرگی در جهان اسلام و دیگر کشور‌ها صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به سو استفاده از شعائر انقلاب اسلامی توسط گروه‌های تکفیری تاکید کرد: داعش و دیگر گروه‌های انحرافی با بیان غلط شعارهای اسلامی دست به خیانت می‌زنند و با کج فهمی خود از دین چهره اسلام را در جهان لکه دار می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به بازنگری قسمتی از تئوری انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نظریه‌های انقلاب ما باید از حالت صرفا فقهی خارج شده و به سمت مفاهیم کلامی و عقیدتی پیش برود، امروزه حالت فقهی به تنهایی جوابگوی نیاز‌های جهانیان نیست و این فکر و عقیده انقلابی است که خواست همهٔ دنیا است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری